شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

تندروها در حال خط و نشان کشیدن برای حامیان FATF هستند

انتشار: چهارشنبه, ۷ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۷:۳۸:۵۴ |
کد خبر: 46079 |
بازدید: 34 views |
بدون دیدگاه


ارومیه – ابتکارآنلاین: عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، طرح استیضاح وزیر امور خارجه را تسویه حساب سیاسی خواند و گفت: فشارهایی که در روزهای گذشته متوجه آقایان لاریجانی و ظریف شده است، بی ارتباط با FATF نیست و برخی جریان های تندرو در حال خط و نشان کشیدن به حامیان این لوایح هستند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – طرح استیضاح رییس دستگاه دیپلماسی طی روزهای اخیر با امضای ۲۴ نفر از نمایندگان اصولگرای عمدتا وابسته به جبهه پایداری در ۱۱ محور به هیات رییسه مجلس تقدیم شد.

روزهای آغازین آبان امسال ظریف در گفت و گویی نسبت به وجود پدیده پولشویی در کشور هشدار داد؛ پدیده ای که یکی از نمودهای فساد اقتصادی در کشور به شمار می رود و سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی را در معرض تخریب و نابودی قرار می دهد.

روح الله حضرت پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انکار سخنان «محمدجواد ظریف» در رابطه با وجود پولشویی چیزی را درست نمی کند.

وی با بیان اینکه شرط اول مبارزه با فساد در کشور انکار نکردن فساد است، افزود: برای مبارزه با فساد اول باید واقعیت را بپذیریم و سپس همه برای ریشه کن کردن آن همراه و همدل شویم.

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت با تاکید بر اینکه «ظریف» یکی از موفق ترین وزرای دولت تدبیر و امید است، بیان کرد: وزیر امور خارجه دولت روحانی توانسته است تا جایگاه بین المللی جمهوری اسلامی را ارتقا دهد.

این عضو فراکسیون مستقلان ولایی با اشاره به هجمه های داخلی و خارجی علیه برجام نیز گفت: خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک، موضع قدرت جمهوری اسلامی را در برجام نشان داد.

وی افزود: به نظر می رسد عملکرد موفق وزیر امور خارجه سبب خواهد شد تا اکثریت نمایندگان مجلس با استیضاح ظریف مخالفت کنند.

به گزارش ایرنا، تلاش برای استیضاح «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه تداوم امیدزدایی و اعتمادسوزی است؛ اقدامی که برخی از منتقدان دولت همانند رویه سال های گذشته خود در مجلس شورای اسلامی در پیش گرفته اند.

بخشی از سخنان رییس دستگاه دیپلماسی که مستمسک مخالفان و منتقدان دولت در مجلس قرار گرفته، به این شرح است: «بالاخره پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی‌ها از پولشویی منفعت می‌برند. من نمی‌خواهم این پولشویی را به جایی نسبت دهم اما جاهایی که هزاران میلیارد پولشویی می‌کنند حتما آنقدر توان مالی دارند که ده‌ها و صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی کنند… با این وضعیت ما نمی‌توانیم با فضاسازی‌ها مقابله کنیم. کسانی که یک قلم معامله ‌شان ممکن است ۳۰ هزار میلیارد باشد فضاسازی کرده‌اند. آنان می‌توانند بودجه وزارت خارجه را هزینه یک قلم فضاسازی‌ شان کنند».

لوایح چهارگانه دولت برای پیوستن کشور به گروه ویژه اقدام مالی یا همان FATF، هفته‌هاست که در صدر خبرها و تحلیل‌های رسانه ای قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *