شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

همه عوامل حمله تروریستی اهواز دستگیر شدند

انتشار: چهارشنبه, ۷ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۷:۳۸:۳۲ |
کد خبر: 46076 |
بازدید: 55 views |
بدون دیدگاه


اهواز – ابتکارآنلاین: رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: پرونده حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز در دستگاه قضایی استان به دقت در حال رسیدگی است و خوشبختانه همه عوامل موثر در حمله تروریستی اهواز شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – «در جریان عملیات تروریستی ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ و همزمان با برگزاری نیروهای مسلح خوزستان در بلوار قدس اهواز، ۲۴ نفر از جمله ‘محمدطه اقدامی’ کودک چهار ساله اهوازی بر اثر شلیک مستقیم جنایتکاران تروریست به شهادت رسیدند و ۶۸ نفر دیگر مجروح شدند. هر پنج عامل تروریست این حادثه با آتش متقابل نیروهای امنیتی و انتظامی به هلاکت و به سزای عمل ننگین خود رسیدند.

در این ارتباط ۲۲ نفر از همدستان و عوامل موثر در این حادثه تروریستی توسط نیروهای امنیتی شناسایی و بازداشت شدند.»

فرهاد افشارنیا روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه دادستان نظامی خوزستان در تالار مهر لشکر ۹۲ زرهی اهواز افزود: با کمک نیروهای اطلاعاتی و انتظامی همه عوامل موثر در این جنایت کور تروریستی شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی نیز که در انجام وظیفه خود قصور و کوتاهی داشتند، بازداشت شدند.

وی ابراز امیدواری کرد این پرونده به سرانجام نهایی برسد و برخورد لازم و قانونی نیز با مقصران حادثه صورت گیرد.

افشارنیا از سازمان قضایی نیروهای مسلح خواست حسب وظایف قانونی با افرادی که در این زمینه کوتاهی داشته‌اند برخورد کند.

 

* حادثه تروریستی اهواز خللی در اراده ملت ایران ایجاد نکرد

رئیس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه شاخه داعش در ایران عملیات تروریستی ۳۱ شهریور را انجام داد، گفت: این جنایت ددمنشانه نه تنها خللی در اراده ملت ایران ایجاد نکرد، بلکه سبب استحکام نظام اسلامی و کشور شد.

افشارنیا اظهار داشت: در چند دهه گذشته نیز ملت و نظام اسلامی با انواع ترورهای کور از سوی سازمان های تروریستی و منافقین رو به رو بوده ولی ملت ایران تمام قد در مقابل تروریست ها ایستاد و از نظام اسلامی و دستاوردهای آن دفاع کرد.

وی حضور یکپارچه مردم در آیین تشییع پیکرهای شهدای حادثه تروریستی اخیر و ابراز انزجار از جنایکاران بی رحم و سنگ دل را نشانه استواری و یکپارچگی ملت ایران در مقابل تکفیری ها عنوان کرد و افزود: این جنایت را همه جهانیان و سازمان های بین المللی با شدیدترین لحن محکوم کردند و بسیاری از ملت ها با مردم ایران و خانواده های شهدا و مجروحان ابراز همدردی کردند.

 

* پیشگیری اولویت نخست دادسرای نظامی خوزستان

رئیس کل دادگستری خوزستان، پیشگیری از وقوع جرم را اولویت نخست دادستان و دادسرای نظامی استان بیان کرد و گفت:وظیفه نخست دادستان نظامی باید در راستای پیشگیری از جرم و تخلف در نهاد نیروهای مسلح باشد.

وی برگزاری کلاس‌ها و نشست های مختلف آموزشی و توجیهی را برای طیف وسیعی از نیروهای مسلح به خصوص سربازان وظیفه را در راستای پیشگیری از وقوع جرم ضروری خواند و افزود:پیشگیری و عدم پرونده‌سازی برای یک جرم ساده و سبک ضروری است.

افشار نیا با تاکید بر اینکه دادستان نظامی باید پشتیبان محکم و قابل اتکا برای عموم نیروهای مسلح باشد البته چنانچه جرم مهم و تاثیرگذاری در مجموعه نیروهای مسلح به وقوع بپوندند باید با آن برخورد قاطع صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری خوزستان در پایان با تقدیر از دادستان نظامی سابق خوزستان افزود:البته در جمهوری اسلامی ایران بازنشستگی به معنای واقعی نداریم و همه ما باید در بخش های دیگری که کشور به آن نیاز دارد خدمت کنیم و تجارب خود را در اختیار دیگران قرار دهیم.

به گزارش ایرنا، در این آیین که شماری از مسئولان قضایی استان، رییس سازمان نیروهای مسلح و جمعی از فرماندهان ارتش، سپاه، نیروهای انتظامی و امنیتی و فرماندار اهواز حضور داشتند خیرالله کشت زر به عنوان دادستان نظامی خوزستان معرفی و از خدمات ابراهیم ممبینی دادستان نظامی پیشین خوزستان قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *