شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

بیماری های قلبی و عروقی اصلی ترین علت مرگ در فیروزکوه است

انتشار: چهارشنبه, ۷ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۷:۳۲:۱۳ |
کد خبر: 46057 |
بازدید: 50 views |
بدون دیدگاه


فیروزکوه – ابتکارآنلاین: به گفته سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه اصلی ترین علت مرگ در این شهرستان با ۴۶ درصد بیماری های قلبی وعروقی است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مجتبی بنداد کرمانی روز چهارشنبه در همایش سبک زندگی سالم با بیان اینکه ابتلا به سرطان از دیگر علت های مرگ در این شهرستان است افزود: آمار مرگ های ناشی از بیماری های قلبی و عروقی و همچنین سایر بیماری های غیرواگیر از جمله سرطان با ۱۳ درصد، بیماری های مزمن تنفسی از جمله آسم با ۴ درصد و دیابت با ۲ درصد در فیروزکوه با درصد کمی تفاوت مطابق آمار کشوری است.

وی گفت: بیشترین علت مرگ در بیماران قلبی و عروقی، فشار خون است به طوری که ۲۷ درصد از جمعیت بزرگسالان کشور به آن مبتلا هستند.

وی در خصوص راه پیشگیری و کنترل این دسته بیماری ها تاکید کرد: قطعاً مهم ترین راه کنترل این دسته بیماری ها اصلاح سبک زندگی و توسعه آموزش به عموم مردم جامعه است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان با اشاره به اینکه میزان بروز بیماری های فشار خون و دیابت در این شهرستان چشمگیر است افزود: چاقی یکی از مهمترین عوامل بیماری ها است و ۲۳ درصد مردم را درگیر خود کرده است.

بنداد کرمانی محورهای اصلی و تخصصی این همایش را توجه به نقش شیوه زندگی سالم در پیشگیری، کنترل و درمان بیماری های فشار خون و دیابت ذکر کرد و افزود: نقش طب سنتی در پیشگیری، کنترل و درمان بیماری های فشار خون و دیابت، بررسی عوامل موثر بر سلامت روان جامعه و افزایش مهارت های زندگی نیز در این همایش مورد بررسی قرار می گیرد.

به گفته وی هدف از این همایش بالا بردن سطح اطلاعات شهروندان در پیشگیری، کنترل و درمان بیماری های قلبی – عروقی و دیابت و حساس سازی عموم در برنامه خود مراقبتی و شیوه ی زندگی سالم است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه نیز در این همایش گفت: سبک زندگی سالم روشی است که بایستی با تعامل و همفکری جمعی برای رسیدن به جامعه سالم به کار گرفته شود.

مهدی یوسفی جمارانی بیان داشت: سلامت جسم تنها بخشی از جامعه سالم است؛ قطعا سلامت روانی، اجتماعی و اقتصادی نیز از مولفه های این جامعه هستند.

وی تاکید کرد: اگر فساد در اقتصاد وجود داشته باشد، روابط اجتماعی سالم نباشد، نظام آموزشی ارزش ها را ترویج نکند، نمیتوانیم به جامعه سالم دست یابیم.

یوسفی جمارانی با بیان اینکه اسلام دین مکارم اخلاقی و مهربانی است افزود: تفاوت ما با جوامع دیگر در معنویت و اخلاقی عمل کردن است که از شاخص های اصلی جامعه سالم و با نشاط هستند.

همایش سبک زندگی سالم با محوریت دیابت، فشار خون، ارتقاء سلامت روان امروز در فیروزکوه برگزار شد.

شهرستان فیروزکوه با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *