شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

ایران پیشرفت زیادی در ارائه خدمات به مهاجران دارد

انتشار: سه شنبه, ۶ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۰۶:۴۳ |
کد خبر: 46048 |
بازدید: 41 views |
بدون دیدگاه


اصفهان – ابتکارآنلاین: سفیر اتریش در تهران گفت: کشور ایران در ۲ سال گذشته پیشرفت زیادی در ارائه خدمات مختلف اجتماعی به مهاجران خارجی و فراهم کردن دسترسی آنها به امکانات مختلف داشته است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – ‘اشتفان شولتز'(Stefan Scholz) روز سه شنبه در حاشیه کنفرانس ‘پژوهش در زمینه مهاجرت، چالش ها و تشریح راه حل ها’ در جمع خبرنگاران در اصفهان افزود: ایران، پذیرای تعداد زیادی از مهاجران می باشد و تا کنون خدمات خوبی به آنها ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه بیشتر این مهاجران بویژه از افغانستان در زمینه های کارگری فعالیت می کنند، تصریح کرد: بازار کار ایران بیشتر در این زمینه به روی مهاجران باز است.

شولتز با اشاره به اینکه ۲ کشور اتریش و ایران، شباهت های بسیاری درباره پدیده مهاجرت دارند، خاطرنشان کرد: ما هم به همین نسبت و حتی شاید بیشتر، مهاجر خارجی در کشورمان داریم و لازم است تجربه های یکدیگر را در این زمینه به اشتراک بگذاریم.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ هزار ایرانی در اتریش زندگی می کنند که بیشتر آنها به عنوان دانشجو وارد این کشور شدند، گفت: در سال ۲۰۱۶ حدود یکهزار و ۶۰۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاه های این کشور تحصیل می کردند.

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجران افغانستان آمار رسمی اتباع این کشور در ایران را بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار پناهجو و مهاجر اعلام کرده است.

سفیر اتریش در تهران روز سه شنبه به منظور حضور و سخنرانی در کنفرانس ‘پژوهش در زمینه مهاجرت، چالش ها و تشریح راه حل ها’ به اصفهان سفر کرد.

این کنفرانس با همکاری و حضور مسوولان و کارشناسان اتحادیه اروپا و کارشناسان و استادان دانشگاه های کشورمان در قالب طرح ‘افق ۲۰۲۰، برنامه کاری برای تحقیق و نوآوری'(HORIZON 2020) و با توجه به اهمیت موضوع مهاجرت و با هدف اجرای طرح های مشترک پژوهشی بین دانشگاه ها و مراکز علمی ایران با اتحادیه اروپا در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

اتحادیه اروپا برنامه افق ۲۰۲۰ را با هدف ارتقای سطح علمی و توسعه فناوری در قالب طرحی ۶ ساله از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ میلادی در دست اجرا دارد که بیش از ۸۰ میلیارد یورو برای آن در نظر گرفته شده است.

مهاجرت به معنای جابه‌جایی مردم از مکانی به مکانی دیگر برای کار یا زندگی است، مردم بطور معمول بدلیل دور شدن از شرایط یا عواملی مانند فقر، بیماری، مسائل سیاسی، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و کمبود امنیت یا برای رسیدن به آموزش بهتر و درآمد بیشتر، مهاجرت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *