شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

مطبوعات و رسانه ها بایستی در راستای تسریع فرآیند توسعه شهرستان پیش قدم باشند

انتشار: سه شنبه, ۶ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۵۹:۲۴ |
کد خبر: 46027 |
بازدید: 46 views |
بدون دیدگاه


فیروزکوه – ابتکارآنلاین: نشست فعالان رسانه ای شهرستان فیروزکوه با فرماندار روز سه شنبه ۶ آذرماه در فرمانداری شهرستان فیروزکوه، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مهدی یوسفی جمارانی روز سه شنبه در جمع فعالان رسانه ای شهرستان فیروزکوه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیان داشت: باید از سیاه نمایی پرهیز شود؛ برخی از خبرنگاران بدون تحقیق و مصاحبه با متولیان امر و بررسی تمام جوانب مسئله پیش آمده و اخذ دیدگاه صاحب نظران مطالبی را منتشر می کنند و موجب بروز یأس و نا امیدی در جامعه می شوند.

 

فرماندار فیروزکوه گفت: برخی از افراد و جریانات سیاسی از هر فرصتی برای تخریب و از میدان خارج کردن رقبای خود استفاده کرده و در این مسیر از برخی رسانه ها نیز کمک می گیرند.

 

وی همچنین ادامه داد: در تمام جوامع مشکلاتی وجود دارند اما در کشور ما در انعکاس مشکلات اغراق و بزرگ نمایی می شود.

 

فرماندار فیروزکوه افزود: ابزارهای رسانه نوین این مداخله های غیر حرفه ای را تسهیل کرده و برخی از این رسانه ها سعی دارند تا با انتشار اخبار هیجانی و مورد پسند عوام جامعه به گسترش پایگاه اجتماعی خود بپردازند.

 

این مقام مسئول گفت: ورود افراد غیر متخصص در حوزه رسانه باعث شده تا جامعه به سمت عوام زدگی حرکت کند و این امر فضای رسانه را تهدید می کند.

 

یوسفی جمارانی تصریح کرد: یکی از مظلوم ترین اقشار در جامعه ما، خبرنگاران هستند؛ عرصه رسانه از حوزه هایی است که هر کسی به خود اجازه ورود و اظهار نظر در این زمینه را می دهد.

 

فرماندار فیروزکوه خاطرنشان کرد: نحوه شناسایی خبرنگاران نه تنها در شهرستان، بلکه در سطح کشور نیز به طور مشخص شفاف نشده است.

 

وی ابراز کرد: اهلیت و صلاحیت افرادی که در این عرصه ورود می کنند باید ارزیابی شود.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: عرصه رسانه، عمومی است و با اذهان عمومی ارتباط مستقیم دارد لذا در برخی مواقع موجب تشویش می شود که در این راستا نیز باید پاسخگوی مراجع ذیصلاح باشند.

 

فرماندار شهرستان فیروزکوه تأکید کرد: مطبوعات و رسانه ها بایستی در راستای تسریع فرآیند توسعه شهرستان پیش قدم باشند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری فیروزکوه نیز گفت: رسانه ها از عناصر اصلی حیات اجتماعی و سیاسی جوامع هستند و زندگی در دنیای مدرن بدون رسانه متصور نیست.

حمزه امرایی اظهار داشت: تسهیل گری روابط سازمان های اداری و افکار عمومی یکی از کارکردهای اصلی رسانه هاست که هم اندیشی اصحاب رسانه با مدیران ادارات و مجموعه ها می تواند به بهبود روند این امر کمک کند.

 

وی ضمن بیان اینکه سرمایه اجتماعی، مبتنی بر اعتماد است افزود: روند خبر رسانی باید به شکل منصفانه و واقع بینانه پیگیری شود و خبرنگاران در جهت اعتماد سازی افکار عمومی حرکت کنند.

 

این مقام مسئول ابراز کرد: رسانه ها می توانند در امر سیاست گذاری و توسعه شهرستان نقش داشته باشند، چرا که می توانند بستری باشند تا مسائلی که در بطن جامعه وجود دارد به مسئولان منتقل کنند.

 

امرایی بیان داشت: رسانه ها در تعامل با مسئولان با بیان نقدهای سازنده می توانند موجب بهبود عملکرد آنها باشند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزکوه نیزاظهار داشت: خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای جامعه هستند؛ انتظار میرود اخباری که به سمع و نظر مردم می رسانند عاری از سیاه نمایی باشد و از بزرگنمایی بی مورد برخی از مسائل بپرهیزند.

 

اسماعیل پور روشن تأکید کرد: رسانه ها باید بذر امید در جامعه بکارند و علاوه بر نقد های صحیح و به جا، دست آوردهای انقلاب و پیشرفت جامعه را نیز برای شهروندان بازگو کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *