شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

کاملا خودکفا هستیم

انتشار: سه شنبه, ۶ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۵۹:۲۳ |
کد خبر: 46026 |
بازدید: 50 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز در حوزه دفاعی دریایی و تمام تجهیزات مربوط به شناورهای سطحی و غیر سطحی کشور بومی شده و کاملا خودکفا هستیم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – امیر دریادار حسین خانزادی روز سه شنبه در آیین تجدید میثاق فرماندهان نیروی دریایی با آرمان های امام راحل اظهار داشت: ملت ایران در انقلاب ۵۷ برای اولین بار تصمیم بر مبارزه با استکبار گرفتند و این حرکت نهادینه شده در ۲۲ بهمن به نتیجه رسید و هم اکنون شاهد ثمره آن انقلاب شکوهمند هستیم.

وی تصریح کرد: تکاوران و کلاه سبزان نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس تلاش های فراوانی کردند و در پیروزی ایران نقش تاثیرگذاری داشتند.

دریادار خانزادی یادآور شد: نیروی دریایی همواره در بالاترین سطح هوشیاری قرار گرفته و جوانان سکان نیروی دریایی را در تمامی جوانب در دست گرفته اند.

این مقام ارشد نظامی با بیان اینکه در ساخت تجهیزات و تسهیلات کاملا خودکفا شده‌ایم، اظهار داشت: این نشان می ‌دهد که تحریم‌ها هیچ تاثیری ندارند و ما آنها را زیر پا گذاشته‌ ایم.

وی با اشاره به ساخت ناوشکن جماران در سال ۸۸ گفت: پس از انقلاب تجهیزات دفاعی و نظامی نیروی دریایی ارتش کاملا بومی شدند و نیروی دریایی ایران از سواحل به آب‌های آزاد رفت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ساخت شناورها و تسهیلات جنگی حد و مرز نمی شناسد، افزود: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با قدرت و همت پروژه ساخت این جنگ افزارها را دنبال خواهد کرد.

وی گفت: امروز نسل های جدید ما در صحنه حضور دارند و از تجربیات افسران گذشته استفاده و برای نابودی دشمنان لحظه شماری می کنند.

 

** ایران سه ناوشکن به دریا می ‌فرستد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه از بهره برداری سه ناوشکن تا پایان سال توسط این نیرو خبر داد و گفت: ناوشکن‌های سهند، دنا و ناوشکن تغییر یافته دماوند را تا پایان سال ۹۷ به آب خواهیم انداخت.

وی تصریح کرد: ناوشکن‌های سهند و دنا به ناوگان دریایی جنوب کشور و ناوشکن دماوند به ناوگان دریای شمال کشور اضافه خواهند شد.

خانزادی افزود: ناوشکن سهند که بزرگتر و پیشرفته ‌تر از جماران است در این هفته به مناسبت هفتم آذر؛ روز نیروی دریایی به ناوگان دریایی جنوب ملحق می‌ شود.

وی بیان کرد: ۸۰ درصد عملیات ساخت ناوشکن دنا نیز به اتمام رسیده و این ناوشکن اکنون در حال تجهیز است و انجام ماموریت‌ ها توسط آن به سال آینده موکول می ‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمینه ساخت زیر دریایی نیز خودکفا شده است، گفت: به زودی و با فاصله کمی از الحاق ناوشکن سهند نسل جدیدی از زیر دریایی‌ ها به نام زیر دریایی فاتح به ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران ملحق می‌ شود.

به گزارش ایرنا، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه فرماندهان و کارکنان مناطق امروز سه شنبه در آستانه هفتم آذرماه روز نیروی دریایی با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از این مراسم با حضور در گلزار شهدا ضمن عطر افشانی و غبارروبی از قبور شهدای نیروی دریایی با آرمان ها و اهداف بلند این یاران سفر کرده نیز تجدید عهد و پیمان کردند.

هفتم آذرماه سالروز آغاز عملیات مروارید در جنگ ایران و عراق(۱۳۵۹)، که منجر به فلج گشتن نیروی دریایی عراق و منهدم سازی کامل دو پایانه عظیم نفتی البکر و الامیه، واقع در اروندرود شد، روز نیروی دریایی نام گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *