شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

توسعه بلوار بعثت منطقه گیلاوند، اولویت کاری شهرداری دماوند می‌باشد

انتشار: سه شنبه, ۶ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۵۹:۱۴ |
کد خبر: 46024 |
بازدید: 49 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: شهردار دماوند از احداث تقاطع غیر همسطح در بلوار بعثت و آیت‌الله خامنه‌ای منطقه گیلاوند در سال آینده خبر داد و گفت: یکی از اولویت‌های شهرداری دماوند در راستای گسترش و فراهم‌سازی زیرساخت‌های بخش شبکه معابر، تکمیل و توسعه بلوار بعثت با هدف ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – عباس صفری با اشاره اقدامات انجام شده در در این بلوار، اظهار داشت: بلوار بعثت یکی از پروژه‌های مهم شهری است که با وجود اهمیت این بلوار به عنوان یکی از شاهراه‌های اصلی، اجرا و تکمیل آن سالیان متمادی به طول انجامید.

 

وی ادامه داد: براساس طرح تهیه شده در سال‌های گذشته ۵۰۰ متر انتهای بلوار از تقاطع ولیعصر(عج) تا مسکن مهر امام رضا (ع) در طی سال‌های ۹۰ تا ۹۲ اجرا گردید و مابقی پروژه بعد از تغییر شورا و مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت.

 

شهردار دماوند ادامه داد: با توجه به طولانی شدن پروژه برای اجرای مابقی عملیات عمرانی، مطالعه مجدد طرح؛ صرف وقت و هزینه و همچنین اعتراضات مردمی را به همراه داشت که در این راستا با توجه به اهمیت این مهم و تسریع در تردد وسایل نقلیه، تکمیل مابقی پروژه بدون تغییر طرح اولیه ضروری به نظر می‌رسید.

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این راستا طی مدت دو سال لاین کندرو و تندرو ضلع شمالی بلوار به اتمام رسید و مشکلاتی که در تقاطع شهید باهنر و شهید رجایی به دلیل اختلاف سطحی که وجود داشت، با ایجاد رمپ در ورودی و خروجی حل شد.

 

شهردار دماوند ادامه داد: از دیگر اقدامات صورت گرفته اجرای تقاطع روبروی ورودی فرهنگیان در ابتدای ۶۰ متری بلوار بعثت بود که این قسمت نیز با توجه به طرح اولیه اجرا شد اما به دلیل حجم تردد و افزایش ترافیک و همچنین احتمال صدمات جانی و مالی برای شهروندان، مطالعه ترافیکی طرح مجدداً مورد بازنگری قرار گرفت.

 

این مسئول بیان داشت: مقرر شد قبل از ورودی بلوار باهنر شمالی به لحاظ عرض مناسب معبر، شعاع گردش وسایل نقلیه و تراز بین دو لاین جنوبی و شمالی، مکان تقاطع تغییر کرد که خوشبختانه در مدت زمان کوتاه انجام و شاهد رضایتمندی شهروندان بودیم.

 

صفری به لاین جنوبی بلوار اشاره کرد و گفت: ساماندهی لاین جنوبی بلوار نیز به نیمه‌راه رسیده و هم‌اکنون تا بلوار شهید باهنر کامل شده است و مابقی نیز با توجه به میزان اعتبار و فصل کاری، تا انتهای سال ۹۷ لاین تندرو و کندرو کامل و فضای دسترسی شهروندان به واحدهای مسکونی و بلوار بعثت محقق خواهد شد.

 

*استقرار چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در اطراف میدان با هدف کنترل و هدایت ترافیک

 

شهردار دماوند در ادامه به میدان شهدا و حجم ترافیک این منطقه به دلیل اتصال سه محور اصلی اشاره کرد و گفت: در قسمت شمال غربی میدان یک راستگر به سمت بلوار بعثت طراحی و اجرا شده تا تردد وسایل نقلیه راحت‌تر شود که با پیش بینی مکان جدید ایستگاه تاکسی، مشکل خروجی و ورودی خودروهای حمل و نقل عمومی نیز حل خواهد شد.

 

وی ادامه داد: میدان شهدا نیز با وجود حجم ترافیک بسیار، شکل هندسی آن حفظ و با توجه به مطالعات ترافیکی صورت گرفته، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در ورودی و خروجی میدان نصب شد، تا با زمان تأخیر حداکثر یک دقیقه و ۳۰ ثانیه حجم تردد کنترل شود.

 

این مقام مسئول ادامه داد: با وجود اقدامات انجام شده در کاهش بار ترافیک میدان، در صورتی که در آینده این میدان ظرفیت این میزان تردد را نخواهد داشت اصلاح طرح هندسی کنونی در دستور کار شهرداری قرار می‌گیرد.

 

*ساماندهی آب‌های سطحی بلوار بعثت

 

صفری به ساماندهی آب‌های سطحی بلوار بعثت اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود چندین شهرک در بالادست بلوار و همچنین آسفالت بخش عمده‌ایی ایی از معابر، جذب آب‌های سطحی ناشی از بارندگی کاهش یافته و شاهد روان آب در بلوار بودیم که مشکلاتی را برای ساکنان پایین دست به همراه داشت.

 

وی با بیان اینکه ساماندهی این موضوع یکی از اولویت‌های شهرداری بود، افزود: با اجرای پروژه زهکشی آب‌های سطحی توانستیم این بخش را ساماندهی و آب‌های سطحی را کنترل کنیم که هم‌اکنون این میزان نسبت به گذشته به شدت کاهش یافته است.

 

این مدیر شهری به موضوع زیباسازی و توسعه فضای سبز بلوار اشاره و خاطرنشان کرد: به جرئت می‌توان گفت یکی از زیباترین بلوارهای شهر دماوند، بلوار بعثت است زیرا شاهد توسعه فضای سبز بلوار با کاشت درختان بومی هستیم و نمود آن با گذشت زمان و افزایش سن درختان کاشته شده، بیشتر خواهد شد.

 

شهردار دماوند گفت: یکی از اولویت‌های ما در این بخش گسترش فضای سبز شهری در لاین جنوبی بلوار است که با توجه به شرایط کنونی شهر و افزایش ویلاسازی و قطع درختان، امید است سرانه فضای سبز منطقه با این اقدامات افزایش یابد.

 

وی همچنین به اقداماتی همچون خط کشی معابر، نصب تابلوهای راهنمایی و پل‌های هوایی و همچنین ایجاد دو جایگاه سوخت cng و دو منظوره بنزین و گازوئیل در این بلوار با هدف ارائه خدمات بهتر به شهروندان اشاره کرد و افزود: در نظر است در تقاطع فرهنگیان نیز یک دستگاه پل هوایی نصب کنیم.

 

*احداث تقاطع غیر همسطح به بلوار بعثت گیلاوند اولویت کاری شهرداری دماوند در سال آینده است

 

عباس صفری در ادامه گفت: بلوار بعثت علاوه بر راه دسترسی شرق به غرب، مسیر تردد به خیابان‌های فرعی همچون ولیعصر (عج) و باهنر به مرکز شهر می‌باشد که به دلیل ورودی و خروجی محدود، موجب ترافیک بلوار آیت الله خامنه‌ای می‌گردد که ضرورت ایجاد دسترسی از بلوار آیت اله خامنه‌ای به بعثت در ابتدای ورودی شهر به‌شدت احساس می‌شود.

 

وی افزود: اجرای تقاطع غیر همسطح بلوار آیت الله خامنه‌ای و بلوار بعثت در دستور کار قرار گرفته و هم‌اکنون طرح مطالعاتی آن در حال انجام است که انشاله با تأمین اعتبار که مبلغ آن نیز قابل توجه خواهد بود در سال آینده به مرحله اجرا می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *