شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

مترو مشکل اصلی پردیس است

انتشار: سه شنبه, ۶ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۵۹:۱۲ |
کد خبر: 46023 |
بازدید: 48 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به اینکه مترو مشکل اصلی پردیس است، گفت: در پردیس بیمارستان تحت نظر تامین اجتماعی نداریم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – ششمین نشست شورای اداری شهرستان پردیس با حضور پروانه مافی و فاطمه اولادقباد نمایندگان مجلس، فرماندار و روسای تمامی ادارات شهرستان پردیس در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 

بنابر این گزارش این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی کشورمان آغاز و سپس امام جمعه، فرمانده سپاه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی مباحث مختلف مانند، مسکن مهر، مترو، خدمات زیربنایی، اقدامات هفته بسیج و هفته وحدت و… مطرح کرده و مورد بررسی قرار گرفت.

 

امیرالله حقیقی فرماندار شهرستان پردیس در این نشست، ضمن تبریک میلاد با سرسعادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع و هفته وحدت و هفته بسیج، اظهار داشت: از زحمات نمایندگان حوزه پردیس که در مجلس پیگیری‌های موثر و مفیدی برای رفع مشکلات کلان پردیس انجام می‌دهند تقدیر می‌کنیم.

 

وی افزود: باید از ظرفیت نمایندگان حوزه که بسیار بالا است استفاده کنیم زیرا به راحتی می‌توانیم مشکلات شهرستان را با دستان توانمندشان حل کنیم.

 

حقیقی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: پردیس شهرستان تازه تاسیسی است و زیرساخت‌های موجود پاسخگوی جمعیت حال حاضر نیست.

 

فرماندار شهرستان پردیس ادامه داد: طبق آمار قبلی ۲۲۰ هزار نفر جمعیت رسمی پردیس اعلام شده اما با تحویل مسکن مهر هم اکنون پیش‌بینی می‌شود ۳۵۰ هزار نفر در شهرستان ساکن باشند.

 

وی اضافه کرد: مشکلات خدمات دهی در تمام بخش‌ها، پاسخگوی نیاز جمعیتی نیست و باید اقداماتی برای تقویت زیرساخت‌ها انجام شود.

 

حقیقی تصریح کرد: به احتمال زیاد تا سال آتی با تحویل واحدهای مسکن مهر جمعیت این شهرستان به ۷۰۰ هزار نفر برسد و مشکلات آن گریبان‌گیر تهران خواهد شد زیرا تردد به تهران با مشکل همراه خواهد شد.

 

فرماندار شهرستان پردیس اظهار کرد: در بحث مسکن مهر بخشی از واحدهایی که تحویل شده با مشکلاتی روبرو شده که گاز، خدمات شهری فاضلاب آب و… از جمله آن است.

 

وی بیان داشت: در حال حاضر فاضلاب فاز ۱۱ به روستای رودخانه کمرد سرازیر می‌شود که این مشکل باعث آلوده شدن رودخانه این منطقه شده است.

 

حقیقی افزود: در فاز ۱۱ بحث فرهنگی، امنیتی و… باید به صورت ویژه دیده شود که در بخش آموزشی و رفاهی در این فاز باعث بروز مشکلاتی شده است.

 

فرماندار شهرستان پردیس ادامه داد: واحدها امروز در فاز ۱۱ ساخته می‌شود و اگر تحویل شود باتوجه به اینکه هیچ برنامه ریزی برای اوقات فراغت، آسیب‌های اجتماعی و… دیده نشده مشکل ایجاد خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه مطالبه نمایندگان از وزیر راه و شهرسازی در مورد مسکن با مشکلات زیرساختی و… همراه است، گفت: مترو مشکل اصلی پردیس است زیرا وسایل حمل و نقل عمومی، پاسخگوی جمعیت حال حاضر هم نیست.

 

لزوم احداث مترو پردیس

 

حقیقی اضافه کرد: مشکلات عوارض آزادراه پردیس، تردد در جاده قدیم و راه‌های دسترسی شهرستان لزوم احداث مترو را دوچندان کرده است.

 

فرماندار شهرستان پردیس با بیان اینکه حرکتی انقلابی در شهرستان نیاز است تا مشکل مترو حل شود، بیان داشت: بخش کشاورزی، تولید کنندگان و واحدهای تولیدی، سرمایه گذاری و… به دلیل مشکلات محیط زیستی نمی‌توانند هیچ اقدامی انجام دهند.

 

وی تصریح کرد: نبود مرکز درمانی و بهداشتی، در این شهرستان مشکلات بسیاری برای شهروندان به وجود آورده است و حتی ۳۰ درصد استاندارد فضای درمانی را نداریم.

 

حقیقی اظهار کرد: شهروندان برای تمام مباحث درمانی به تهران مراجعه می‌کنند، زیرا تنها بیمارستان شهرستان با قیمت آزاد و تعرفه‌های بالا فعالیت می‌کند که مردم به همین دلیل استقبال نمی‌کنند.

 

فرماندار شهرستان پردیس افزود: نیاز به ساخت بیمارستان توسط وزارت بهداشت و درمان پیگیر می‌شود و قول‌هایی برای تجهیز بیمارستان تامین اجتماعی دادند تا بیمارستانی ۱۶۰ تختخوابه تامین شود.

 

وی ادامه داد: ۱۰۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی در شهرستان پردیس داریم، اما یک تخت بیمارستان تحت نظر تامین اجتماعی نداریم و باید این موضوع پیگیری شود.

 

حقیقی اضافه کرد: مشکلات ادارات برق، گاز، آب و… در شهرستان قابل حل است اما در بحث دامپروری و کشاورزی با محدودیت‌هایی که محیط زیست دارد مشکل داریم.

 

فرماندار شهرستان پردیس نبود آرامستان را یکی از معضلات اصلی شهر پردیس دانست و بیان کرد: مشکلات پنج لکه صنعتی که به دلیل عدم به رسمیت شناختن، خدماتی به این واحدها ارایه نمی‌شود و تولید کنندگان نمی‌توانند از امتیازهای تولیدی استفاده کنند.

 

پنج لکه صنعتی پردیس در کمیته فرعی دولت تصویب شده است

 

وی تصریح کرد: بحث پنج لکه صنعتی پردیس در کمیته فرعی دولت تصویب شده و نیاز است در دولت نیز مصوب شود.

 

حقیقی اظهار کرد: درجه بندی و رتبه شهرستان براساس جمعیت و وسعت، رتبه پایینی است و خدمات بر مبنای درجه پایین ارائه می‌شود و هم اکنون درجه پردیس از دماوند و فیروزکوه کمتر است و باید درجه شهرستان به جایگاه اصلی خود برسد.

 

فرماندار شهرستان پردیس افزود: به نسبت تعداد جمعیت به زودی به رتبه دوم استان می‌رسیم، اما نسبت به جمعیت رتبه ما کم است.

 

وی ادامه داد: شهرداری جاجرود، متشکل از دو روستای سعیدآباد و خسروآباد مراحل پایانی را سپری می‌کند و اقدامات قانونی انجام شده اما با توجه به اختلافات بین شوراها، مرکز شهر جاجرود بین دو روستا احداث خواهد شد.

 

حقیقی اضافه کرد: برای بخش مرکزی شهرستان پردیس، پیشنهاد شده این مرکزیت بین دو دهستان واصفجان و طاهر آباد دائر شود زیرا شهرستانی بدون بخش مرکزی را نمی‌شود تصور کرد.

 

فرماندار شهرستان پردیس خطاب به روسای ادارات و دستگاه‌های خدماتی، گفت: امید به مردم دادن وظیفه ما است و در کنار آن اصل تکریم ارباب رجوع باید اولویت تمام ادارات باشد و برای این کار احداث میز خدمت به معنای واقعی در دستگاه‌ها انجام شود.

 

وی تصریح کرد: دستگاه‌ها با کشیک فرمانداری در شرایط جوی و بارش‌ها هماهنگ باشند تا با مشکلی مواجه نشویم.

 

حقیقی اذعان داشت: رخ فروز معاون عمرانی به دلیل مشکلات شخصی به تهران منتقل و مهندس عباسی معاون عمرانی فرمانداری اسلامشهر جایگزین وی شدند که در پایان مراسم حکم معاون عمرانی اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *