جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

ریختن گازوئیل درمحور کرج-چالوس صحت ندارد

انتشار: دوشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۴۲:۳۸ |
کد خبر: 45797 |
بازدید: 28 views |
بدون دیدگاه


کرج – ابتکارآنلاین: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: موضوع ریختن عمدی گازوئیل در محور کرج – چالوس صحت نداشته و تکذیب می شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حاجی رضا شاکرمی افزود: چندی پیش با مطرح شدن شایعاتی در خصوص ریختن عمدی گازوئیل در محور کرج – چالوس توسط ماشین های حمل خودرو، این موضوع توسط اداره راه و شهرسازی استان بررسی و تکذیب شد.

جاده گردشگری و کوهستانی کرج – چالوس در روزهای تعطیل بویژه آخر هفته همواره با حجم بالای ترافیک مواجه است و از جمله راههای مورد توجه گردشگران برای سفر به شمال کشور است.

وی اضافه کرد: بار دیگر نیز شایعاتی در این باره مطرح که این بار پلیس راه استان البرز بررسی های مجدد را انجام و مشخص شد که این موضوع صحت ندارد.

شاکرمی با اشاره به دلایل لغزنده بودن مسیر در برخی نقاط جاده چالوس اظهار داشت: با توجه به کوهستانی بودن این محور و وجود قوس های زیاد که تصادفاتی نیز در این محل ها و سر پیچ ها اتفاق می افتد سبب ریزش روغن و ضد یخ خودروهای تصادفی در سطح جاده می شود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به تردد خودروهای سنگین از جمله کامیون به دلیل عملیات های عمرانی و تردد اتوبوس ها در این محور ، احتمال ریزش گازوئیل از باک و سیستم سوخت رسانی در آن وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: از طرفی با توجه به وجود باغ و رستوران در محور کرج – چالوس و استفاده از گازوئیل و نفت برای سیستم گرمایشی که از طریق وانت بار و کامیون انجام می‌شود، احتمال ریزش از درب تانکر هنگام گذر از پیچ ها و سربالایی ها وجود دارد.

شاکرمی افزود: همچنین در ابتدای شروع بارش ها به دلیل وجود غبار ناشی از تردد خودروها، سطح آسفالت به طور معمول لغزنده است.

وی ادامه داد: با کسانی که در رابطه با لغزنده بودن عمدی جاده کرج – چالوس اقدام به شایعه پراکنی کنند، برخورد قضایی می شود.

نیمی از جاده ۱۶۰ کیلومتری کرج – چالوس در حوزه استان البرز و نیمی دیگر نیز در حوزه استان مازندران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *