پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

هکر ۱۵ ساله ، اطلاعات ۷۰۰ کارت بانکی را در پاکدشت هک کرد

انتشار: دوشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۲۳:۲۹ |
کد خبر: 45775 |
بازدید: 28 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: فرمانده انتظامی استان از دستگیری هکر ۱۵ ساله پاکدشتی با هک بیش از ۷۰۰ کارت بانکی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سردار عبدالرضا ناظری در تشریح این خبر، اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر برداشت اینترنتی وجه از حساب های بانکی شهروندان ، بررسی دقیق این موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا پاکدشت قرار گرفت.

 

وی افزود: پس از بررسی های فنی مشخص شد متهم پس از تهیه کارت های بانکی، مبالغ برداشتی غیرمجاز را به کارت های مزبور منتقل می کند، که ماموران برای پیگیری دقیق تر این موضوع، با استفاده از شگردهای پلیسی ، موفق به شناسایی آی دی این هکر شدند.

 

فرمانده انتظامی شرق استان تهران خاطرنشان کرد: با ردگیری دقیق تراکنش های مالی و در حال برداشت غیر مجاز، پلیس موفق شد متهم مزبور را که یک نوجوان بود شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی، این هکر ۱۵ ساله را هنگام مراجعه به مدرسه دستگیر کنند.

 

سردار ناظری با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی به برداشت غیر مجاز حدود ۵۰۰ میلیون ریال از برخی از حساب های اینترنتی اعتراف کرد، ادامه داد: با بررسیhost و domine مربوط به صفحات فیشینگ و جعلی از سوی پلیس مشخص شد اطلاعات ۷۰۰ کارت بانکی به همراه رمز دوم و سایر مشخصات آن از سوی این متهم در این سایت جمع آوری شده است .

 

فرمانده انتظامی شرق استان تهران در پایان از شهروندان خواست از  اعتماد به صفحات اینترنتی فاقد هویت اجتناب کرده و اطلاعات کارت بانکی خود را به صورت دوره ای تغییر دهند تا از سوء استفاده افراد سودجو جلوگیری شود.*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *