جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

انقلاب اسلامی موجب وحدت جهان اسلام شد

انتشار: جمعه, ۲۵ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۵۱:۴۶ |
کد خبر: 45681 |
بازدید: 23 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: امام جمعه موقت شهرستان ورامین با تاکید بر وحدت میان جهان تشیع و تسنن گفت: انقلاب اسلامی ملت ایران باعث وحدت جهان اسلام و تشکیل صف واحد در برابر استکبار جهانی شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های این هفته نماز جمعه ورامین اظهار داشت: دشمنان اسلام به ویژه سیاستمداران انگلیس تلاش کرده اند تا بین مذاهب اسلامی ایجاد اختلاف کنند ولی به برکت انقلاب اسلامی و تدبیر امام (ره) و اعلام هفته وحدت بسیاری از توطئه های دشمنان خنثی شد.

وی تصریح کرد: امروز همدلی علمای اهل سنت و شیعه در مراسمی نظیر اربعین حسینی باعث شد تا بسیاری از اهل سنت همگام با شیعیان پیاده روی کردند و در جبهه مقاومت اسلامی اهل سنت همگام با شیعه در برابر استکبار جهانی ایستادند.

امام جمعه موقت ورامین افزود : مذاهب اسلامی از توهین و تخریب یکدیگر می پرهیزند و همه با هم در برابر دشمن مشترک یعنی آمریکا همگام و همفکر هستند.

وی اظهار داشت: شیعه و سنی با وحدت خویش سبب انزوای افراطیون مذهبی می شوند و شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی را طرد می کنند.

حجت الاسلام محمودی به هفته کتاب و کتابخوانی نیز اشاره کرد و گفت: امروز توجه به کتاب مورد غفلت قرار گرفته و کتاب در خانه ها و سبد خرید مردم جایگاه خود را از دست داده است .

وی وجود شبکه های اجتماعی ، فضای مجازی و کانال های ماهوره ای را عاملی برای عدم تمایل مردم به کتابخوانی بیان کرد.

امام جمعه ورامین با بیان این که برخی از طریق ترویج کتاب ناسالم درصدد رسیدن به مقاصد شوم خود هستند، افزود :نخبگان و تاثیرگذاران فرهنگی لازم است تا منابع سالم را به جامعه و به ویژه جوانان معرفی و عرضه کنند و خانواده ها نیز اهدای کتاب را در سبد هدایای خود قرار دهند.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه ورامین با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و جلوگیری از ورود نفوذی ها به کشور گفت: هراس ما از دشمنان بیرونی نیست بلکه باید از نفوذی ها، غرب زده ها و روشنفکرنماها بترسیم چرا که این افراد عامدانه و یا جاهلانه درصدد تخریب و تضعیف بنای انقلاب هستند.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با انتقاد از وضعیت ترافیک شهر ورامین گفت: بارها مسئولان امر وعده اصلاح وضع موجود را داده اند، اما این وعده ها بی عمل مانده، از مسئولان ترافیک شهری درخواست داریم تا علت این کوتاهی را برای افکار عمومی بیان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *