پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

افول دمکراسی زمینه ظهور اسلام را در جهان فراهم کرده است

انتشار: جمعه, ۲۵ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۵۰:۰۵ |
کد خبر: 45677 |
بازدید: 23 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: امام جمعه پردیس گفت: افول دمکراسی زمینه ظهور اسلام را در جهان فراهم کرده است و هم اکنون جوانان باید درتبلیغ دین اسلام و تشیع در سایر نقاط دنیا فعالتر باشند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام حسین توسلی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پردیس ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع) اظهار داشت: امروز دنیا تشنه دریافت و درک حقایق مکتب اهل بیت (ع) است و باید از این فرصت در جهت ترویج مکتب اسلام واهل تشیع استفاده کرد.

وی تصریح کرد: افول مکتب لیبرال دمکراسی در جهان نیز فرصت را برای ارائه مکتب اهل بیت (ع) به دیگر کشورها فراهم کرده است و جوانان مسلمان با تقویت مبانی اعتقادی وفراگیری زبان انگلیسی سعی کنند تا اسلام و تشیع را با منطق و بیان مناسب به جهان معرفی کنند.

امام جمعه شهر پردیس با بیان چالش‌های لیبرال دموکراسی در جامعه امروز اروپا و آمریکا عنوان کرد: فردگرایی و بی توجهی به منافع عمومی در جامعه، اختلاف طبقاتی، تسلط رسانه بر افکار عمومی، حاکمیت سرمایه و زوال معنویت دلایل اصلی افول مکتب لیبرال دموکراسی در دنیا هستند.

وی گفت: در دوران گذشته دو تفکر سرمایه داری غرب و سوسیالیتی شرق، دین را افیون ملتها معرفی می کردند، ولی امام خمینی(ره) در میان دو دیوار شرق و غرب دین را پایه گذاری کردند و امروز شاهد جایگاه رفیع دین و گفتمان انقلاب اسلامی در جهان هستیم.

حجت الاسلام توسلی در ادامه افزود: با وجود مشکلات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی، مکتب اسلام و تشیع رو به پیشرفت است و سایر مکاتب دنیا با ریشه‌های متزلزل رو به افول هستند.

شهرستان پردیس با ۱۷۰ هزار نفر جمعیت ساکن در شهرهای پردیس، بومهن و بخش جاجرود در شرق پایتخت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *