جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

۲۴۵۰ میلیارد تومان برای توسعه آذربایجان غربی در نظر گرفته شد

انتشار: پنج شنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۲:۳۳:۳۲ |
کد خبر: 45668 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


ارومیه- ابتکارآنلاین: استاندار آذربایجان غربی گفت: ۲ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان طرح برای تصویب در سفر آینده رییس جمهوری به این استان در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدمهدی شهریاری روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی افزود: برای نهایی شدن این طرح ها، جلسات متعددی طی روزهای گذشته برگزار و جزئیات طرح ها نیز لحاظ شده است.

وی اضافه کرد: فقط در بخش بهداشت و درمان، طرح های قابل توجهی از جمله تکمیل بیمارستان آیت الله خویی، تکمیل بیمارستان زنان، توسعه بیمارستان های شاهین دژ، اشنویه، نقده و میاندوآب و ساخت بیمارستان سلماس در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: این اعتبار علاوه بر اعتبارهای ملی و استانی سالانه است و در راستای محرومیت زدایی به شهرستان های مختلف آذربایجان غربی تخصیص می یابد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: مجموع اعتبار ملی و استانی بخش های مختلف استان طی سال جاری به بیش از ۳۶ هزار میلیارد ریال /۳۶۰ میلیارد تومان/ می رسد که رقم بسیار قابل توجهی است.

شهریاری همچنین از تخصیص اعتبار ویژه آب های مرزی به میزان پنج هزار میلیارد تومان در سال های اخیر به آذربایجان غربی خبر داد و گفت: همه این اعتبارها در راستای سرعت بخشیدن به محرومیت زدایی از بخش های مختلف استان و به اهتمام دولت تدبیر و امید شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: در سفر پیشین رییس جمهوری و هیات دولت به آذربایجان غربی نیز ۱۷ هزار میلیارد ریال طرح در استان تصویب و نهایی شده بود که از این میزان ۱۳ هزار میلیارد ریال پرداخت شده و ۷۵ درصد طرح ها به اتمام رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه سفر پیش روی دکتر روحانی به آذربایجان غربی، نخستین سفر در ۶ ماه گذشته به شمار می رود، افزود: با توجه به تحریم های ظالمانه دولت ترامپ علیه کشورمان و نگاه کشورهای مختلف به ایران اسلامی، استقبال پرشور از رییس جمهوری در این سفر بسیار مهم است و مطمئن هستیم این استقبال به خوبی توسط مردم شکل می گیرد.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری با اشاره به رشد قابل توجه شاخص های کسب و کار در استان طی سال گذشته، بیان کرد: وظیفه اصلی مدیران در شرایط کنونی، حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید است و در این راستا باید از ریزش اشتغال جلوگیری شود.

شهریاری از اعطای ۱۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات رفع موانع تولید طی سال گذشته در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این روند باید با همراهی دستگاه های اجرایی مختلف و بخش خصوصی در راستای توسعه اقتصادی و صنعتی استان ادامه یابد.

وی بر حذف بروکراسی زاید اداری با ابتکار مدیران دستگاه های مختلف اجرایی تاکید کرد و ادامه داد: از جمله مهمترین مشکلات بخش سرمایه گذاری و تولید در استان، طولانی بودن پاسخ به استعلام هاست که با وجود پیگیری معاونت اقتصادی استانداری، هنوز قدم های بلندی در این خصوص برداشته نشده است و باید این روند اصلاح شود.

وی افزود: توجه بانک ها به استمهال وام های اعطایی سرمایه در گردش، پرهیز از نگاه تبعیض آمیز به مشتریان مختلف، اجرای برنامه ریزی های ویژه برای واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی از جمله مواردی است که باید در راستای ارتقای شاخص های صنعتی استان مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی از اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار استانی و ملی برای توسعه بخش دانش بنیان در استان خبر داد و بیان کرد: این استان را به هاب میکروالکترونیک کشور تبدیل خواهیم کرد و در این راستا همکاری های خوبی نیز با صندوق نوآوری و شکوفایی برای اعطای تسهیلات آغاز شده است.

شهریاری بر استفاده بیشتر از ظرفیت مدیریتی جوانان و بانوان در دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: ادارات کل در این خصوص مقاومت نداشته باشند و به عنوان رقیب به جوانان نگاه نکنند.

وی افزود: در گذشته دید خوبی به بانوان وجود نداشت ولی در حال حاضر مدیران می توانند از ظرفیت این قشر مبتکر و خلاق در راستای رسیدن به اهداف سازمانی بیش از پیش بهره ببرند.

به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی و برخی از اعضای هیات دولت طی هفته آینده به آذربایجان غربی سفر می کنند؛ در این سفر علاوه بر افتتاح طرح های مختلف، عملیات اجرایی پروژه های مهمی در بخش های گوناگون آغاز می شود.

این سفر، دومین سفر هیات دولت تدبیر و امید به آذربایجان غربی است؛ سفر پیشین خرداد سال ۱۳۹۵ انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *