پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

کاهش قاچاق با توجه به اختلاف قیمت ارز و پایین آمدن ارزش ریال‎

انتشار: سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۰۴:۵۰ |
کد خبر: 45581 |
بازدید: 48 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: با توجه به اینکه در شهرستان قرچک شاهد عرضه خارج از شبکه سوخت نیستیم ولیکن بایستی با در نظر گرفتن اختلاف قیمت بنزین و احتمال جمع‌آوری و خروج آن به خارج از کشور اقداماتی صورت پذیرد تا زمینه‌ساز بروز مشکلات احتمالی نگردد.

به گزارش خبرنگارابتکارآنلاین – علیرضا جعفری در هشتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قرچک ضمن تبریک حلول ماه مبارک ربیع‌الاول، گزارشی از عملکرد ۶ ماهه کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان ارائه کرد.

 

وی در ادامه با اشاره به دستور جلسه افزود: با توجه به اینکه در شهرستان قرچک شاهد عرضه خارج از شبکه سوخت نیستیم ولیکن بایستی با در نظر گرفتن اختلاف قیمت بنزین و احتمال جمع‌آوری و خروج آن به خارج از کشور اقداماتی صورت پذیرد تا زمینه‌ساز بروز مشکلات احتمالی نگردد.

 

جعفری گفت: بحث قاچاق کالا در سطح ملی بوده و با توجه به عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز توفیقات خوبی در این زمینه به‌دست‌آمده است و شاهد کاهش حجم قاچاق نسبت به چند سال گذشته هستیم.

 

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک تصریح کرد: با توجه به اختلاف قیمت ارز و پایین آمدن ارزش ریال، بیشتر بحث صادرات مطرح است تا واردات کالا و تنها ورود مواد اولیه موردنیاز برخی واحدهای تولیدی راداریم و پیش‌بینی می‌گردد باوجوداین شرایط، قاچاق نیز کاهش یابد.

قاچاق نفت گاز کمتر شده و بیشترین بحث درزمینهٔ قاچاق بنزین است

 

در ادامه این جلسه همایون عباسی معاون دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه‌ریزی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران  ضمن تقدیر و تشکر از معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و اعضاء کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان، به ۲ موضوع قاچاق سوخت و مواد آرایشی بهداشتی اشاره کرد و افزود: در بحث قاچاق سوخت، قاچاق نفت گاز کمتر شده و بیشترین بحث درزمینهٔ قاچاق بنزین است و با توجه به تفاوت قیمت بنزین در داخل کشور با کشورهای هم‌جوار زمینه قاچاق آن را فراهم می‌آورد که در این خصوص شاهد جمع‌آوری بنزین در تانکرهای مستقر در انبارهای متروکه به‌منظور انتقال به خارج از مرز هستیم که در این راستا با رصد دستگاه‌های امنیتی اقدامات لازم صورت می‌پذیرد و این موضوع مستلزم همکاری و دقت بیشتر اعضاء کمیسیون است.

وی در رابطه با لوازم‌آرایشی و بهداشتی افزود: با توجه به وضعیت کنونی قیمت دلار، قاچاق کالا نیز مقرون‌به‌صرفه نبوده و در این خصوص می‌توانیم شاهد کاهش قاچاق کالا باشیم، ولیکن در این رابطه بایستی به تقلبی بودن کالاها دقت نظر داشته و از ورود و توزیع این‌گونه اقلام نیز خودداری شود.

معاون دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه‌ریزی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در پایان‌بر لزوم آگاه‌سازی مسئولان واحدهای صنفی و برگزاری مستمر کلاس‌های آموزشی تأکید کرد.

گفتنی است هشتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قرچک به ریاست علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و با حضور عباسی معاون دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه‌ریزی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران  و دیگر اعضای این ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *