جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) باید سرعت گیرد

انتشار: دوشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۴۷:۱۹ |
کد خبر: 45547 |
بازدید: 49 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: استاندار تهران گفت: شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) دروازه ایران به سوی جهانی شدن است از همین رو روند توسعه این مرکز اقتصادی باید سرعت بیشتری گیرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – براساس ماده ۱۶۶ قانون پنجم توسعه، ایجاد شهر فرودگاهی در محدوده فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و ایجاد منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی در بخشی از اراضی فرودگاه جهت ارائه خدمات بانکی، بیمه ‌ای و سایر خدمات شهر فرودگاهی از قبیل گردشگری، پزشکی، رفاهی و مشابه آن باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

همچنین محدوده مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی به ترتیب از انتهای ضلع‌های جنوبی و غربی بخش هوایی فرودگاه امام خمینی(ره) به مساحت هزار و ۵۰۰ هکتار و ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار خواهد بود که روند توسعه آن به کندی پیش می رود.

محمد حسین مقیمی عصر دوشنبه در بازدید از شهر فرودگاهی امام(ره) با تاکید بر اینکه باید مشکلات عمران و توسعه این طرح عظیم در کمترین زمان حل شود، اظهار داشت: استانداری تهران با تمام قدرت به دنبال ایجاد هم افزایی در میان دستگاه های اجرایی استان برای توسعه شهر فرودگاهی است.

وی عنوان کرد: این طرح که متشکل از منطقه ویژه اقتصادی، منطقه آزاد اقتصادی و بندر خشک است باید با هماهنگی تمامی دستگاه های اجرایی استان به سرعت تکمیل و وارد چرخه اقتصاد کشور شود.

مقیمی با بیان اینکه توسعه شهر فرودگاهی علاوه بر استان تهران باعث توسعه کشور می شود، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی که کار مشابه این شهر در استان انجام می دهند، نباید ایجاد این منطقه اقتصادی را برای خود رقیب تصور کنند.

وی در ادامه با اشاره به تحریم های ظالمانه غرب علیه ملت ایران اشاره کرد و یادآور شد: محدودیت های اقتصادی باعث شد در توسعه و تکمیل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به هیچ عنوان به سرمایه گذاری و استفاده از تکنولوژی کشورهای توسعه یافته دل نبندیم، از این رو باید از منابع داخلی و نیروی انسانی کارآمد در این بخش استفاده شود.

استاندار تهران تاکید کرد: استفاده از نظر جمعی، روش های نوین علمی و به کارگیری تمام ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری موجود در کشور می تواند راهکار خوبی برای توسعه و عمران شهر فرودگاهی در کمترین زمان باشد.

بازدید محمد حسین مقیمی استاندار تهران از شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) عصر دوشنبه با حضور آدم نژاد مدیر عامل و رییس هیت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام(ره)، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان ری انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *