پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

ایران مقام دهم حوادث دنیا را دارد

انتشار: یکشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۹:۲۶ |
کد خبر: 45533 |
بازدید: 61 views |
بدون دیدگاه


اهواز – ابتکارآنلاین: معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران گفت: ایران مقام دهم حوادث دنیا را دارد و ما هر از چند گاهی شاهد حوادثی مانند سیل، زلزله و… در کشور هستیم که خسارات جانی و مالی وارد می کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – اسماعیل نجار روز یکشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی سالن چند منظوره مدیریت بحران دهدز از توابع شهرستان ایذه در شمال شرق خوزستان افزود: مقابله با بحران ها نیازمند آمادگی دو طرفه از سوی مسئولان و مردم است.

وی با اشاره به سالروز زلزله کرمانشاه بیان کرد: در این حادثه ۶۲۱ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از هفت هزار نفر مجروح شدند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با توجه به این حوادث لازم است هر لحظه آمادگی لازم را برای مقابله با بحران ها داشته باشیم.

وی بیان کرد: توجه به مراکز جمعیتی مانند تهران از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که هر نوع حادثه احتمالی در این مناطق می تواند موجب ایجاد یک فاجعه بزرگ شود.

نجار افزود: یک جنبه از کارهایی که در حوزه مدیریت بحران باید انحام شود در حوزه دولت است که باید هماهنگی، تجهیزات و اعتبارات از سوی دولت صورت پذیرد، اما جنبه مهمتر در مقابله با بحران، همتی است که باید از سوی مردم انجام شود یعنی اگر می خواهند خانه ای بسازند تلاش کنند که این کار با کیفیت انجام شود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: برای تنش آبی امسال حدود ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از ماده ۱۰و ۱۲ مدیریت بحران در نظر گرفته شد که دولت موافقت کرد تا در اختیار وزارت نیرو قرار بگیرد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان نیز گفت: توسعه متوازن در همه مناطق جزو اولویت های اساسی استانداری خوزستان محسوب می شود.

کیامرث حاجی زاده افزود: حدود ٨٠ درصد مصوبات مرتبط به شهر دهدز در سال های اخیر اجرایی شده اند، و نشست های متعددی در شورای آب و برق خوزستان نیز برای پیگیری وضعیت آب این شهر در حال برگزاری است.

وی گفت: دهدز به دلیل بافت کوهستانی در معرض سیل قرار دارد در همین راستا اعتباراتی برای سیل بندهای ویژه این منطقه نیز در نظر گرفته شده است.

در این آیین کلنگ آغاز عملیات اجرایی سالن چند منظوره مدیریت بحران دهدز به زمین زده شد.

برای احداث این سالن اعتبار ۳۰میلیارد ریال تخصیص داده شده است.

همچنین سیل بند دهدز با اعتبار سه میلیارد ریال و چاه آب شرب این شهر نیز به بهره برداری رسید.

پروژه چاه آب دهدز با مشارکت شرکت آبفای خوزستان شامل حفر یک حلقه چاه به عمق ۲۶۰ متر است که با ظرفیت آبدهی حدود ۲۰ لیتر بر ثانیه آب مورد نیاز ۱۰ هزار نفر را تامین می کند؛ این پروژه شامل یک خط انتقال یک هزار ۲۰۰متری و ۶۰۰انشعاب و یک مخزن دوهزار متر مکعبی است که برای اجرای آن ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش ایرنا دهدز از توابع شهرستان ایذه در ۲۴۰ کیلومتری شرق اهواز در دامنه کوه های زاگرس قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *