جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

آمریکا می خواهد سبیل کفر را بر اسلام جاری کند

انتشار: شنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۲۱:۰۸ |
کد خبر: 45498 |
بازدید: 86 views |
بدون دیدگاه


مشهد- ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: آمریکا می خواهد به بهانه تصویب سی.اف.تی یا همان لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم، سبیل کفر را بر اسلام جاری کند و این از نظر شرعی و فقهی حرام است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله سید احمد علم الهدی روز شنبه در نشست پرسش و پاسخ با خواهران طلبه عضو مکتب نرجس مشهد افزود: تامین مالی تروریسم از نظر اسلام حرام است زیرا ارهابی و ارعابی مسلح حکمش محارب و اعدام می باشد.

وی ادامه داد: بنابراین اصل تامین مالی تروریسم به معنی جامع و صادق و تامین مالی یک عنصر محارب از نظر اسلام حرام بوده و جایز نیست اما در این سی.اف.تی تروریسم از دیدگاه اسلام تعریف نمی شود بلکه کشورهای غربی و شورای امنیت سازمان ملل هستند که آن را به میل خود تعریف کرده اند.

امام جمعه مشهد گفت: اصل عنوان این لایحه با اصول اسلامی منطبق است اما اجرای آن با اهداف غربیها، با مبانی دینی اسلام ناسازگار می باشد زیرا در اسلام هر عملی که باعث سبیل کافر بر مومن شود حرام است . تصویب این لایحه فتح باب سبیل کافر بر مومن می کند.

وی افزود: آمریکا ‘سپاه پاسداران، لشکر قدس، حزب الله لبنان و انصارالله یمن’ را در فهرست گروههای تروریستی قرار داده حال اگر فردا شورای امنیت هم با نفوذ آمریکا آن را تایید کرد و گفتند باید سپاه پاسداران و لشکر قدس را حذف کنید این موجب تثبیت سبیل کفر بر مومن می شود. به همین دلیل این لایحه حرام و نامشروع و شورای نگهبان آن را با بیش از ۲۰ ایراد رد کرده است.

آیت الله علم الهدی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر وجهه دینی برخی دهه های عزاداری رایج مثل دهه محسنیه گفت: تنها دهه ای که برای عزاداری ریشه دینی و شیعی دارد دهه نخست محرم است که موسس آن حضرت رضا(ع) بوده اند. تا پیش از امام رضا(ع) شیعیان در دهه اول محرم عزاداری نمی کردند بلکه عزاداری به روز عاشورا و خواندن دعای عاشورا خلاصه می شد. عزاداری دهه های دیگر مثل دهه محصنیه سندیت دینی و شیعی ندارند گرچه عزاداری برای حضرت زهرا(س) و اهل بیت(ع) در هر صورتی خوب است و ثواب دارد.

وی افزود: امروز با توجه به توطئه های گوناگون فرهنگی دشمن هرکس در هر پست و جایگاه علمی که باشد بدون برخورداری از بصیرت لازم نمی تواند در خط خدمت به امام زمان (عج) قدم بردارد لذا بصیرت به عنوان یک سرمایه اصلی و محوری برای خدمت به امام زمان(عج) لازم و ضروری است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: یکی از توطئه های فرهنگی دشمن که متاسفانه در حوزه های علمیه نیز نفوذ کرده برکنار داشتن طلاب از عرصه های روشنگری، بصیرت افزایی و بصیرت سازی در عرصه خدمت است. آنها به غلط اینگونه به طلاب تکلیف می کنند که یک طلبه فقط باید درس بخواند، به مسایل سیاسی اجتماعی جامعه توجهی نکند، باید معارف دین را بگوید زیرا مباحث سیاسی باعث می شود که توجهات به اصل دین قطع شود و در آثار و نوشته ها منحصرا احکام، حلال و حرام و مبانی دین را ترویج کند.

وی گفت: این موضوعات مجموعه توطئه های عوامل نفوذی دشمن است زیرا اگر یک طلبه آگاهی و بصیرت در زمینه های مختلف را نداشته باشد نمی تواند به عنوان یک عنصر اثرگذار در خدمت اهداف امام زمان(عج) باشد.

مکتب نرجس مشهد دارای ۶۰۰ طلبه ایرانی و ۱۲۵ طلبه غیرایرانی است که در سطوح مختلف مشغول تحصیل علوم حوزوی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *