جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

ورامین انبار مدیریت بحران ندارد

انتشار: شنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۱۹:۰۵ |
کد خبر: 45476 |
بازدید: 79 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران نیز در این جلسه گفت: شهرستان ورامین با داشتن بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت از داشتن حتی یک متر مربع انبار به منظور دپوی کالای مورد نیاز در زمان بحران محروم است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – ابراهیم تاجیک نوری در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین اظهار داشت: شهرستان ورامین از داشتن حتی یک متر مربع انبار جهت دپوی کالاهای مورد نیاز در هنگام بروز حوادث پیش بینی نشده محروم است و این امر می تواند برای جمعیت ۳۰۰ هزار نفری شهرستان در هنگام بروز بحران ، مشکلات زیادی را به وجود آورد.

وی اظهار داشت : تنها انبار هلال احمر در مجتمع روستای قلعه سین به دلیل پیدا شدن معارض پلمپ است و از آن نمی توان برای دپوی کالا استفاده کرد.

وی تصریح کرد: به دلیل نبود انبار در شهرستان ورامین، هلال احمر به اجبار کلیه انبارهای شهرستان پاکدشت را به صورت صد در صدی تقویت کرده تا در زمان بروز بحران این شهرستان بتواند به مناطق اطراف خدمات ارائه کند.

تاجیک نوری اظهار داشت: بر اساس دستور استاندار تهران ، شهرداری ها و دهیاری ها موظفند تا ۱۰ درصد و هلال احمر ۲ درصد از ۱۶ قلم کالای امدادی مورد نیاز در مواقع بحرانی را تأمین کند که به دلیل نبودن انبار در ورامین ، حتی دو درصد هلال احمر نیز تأمین نشده است.

وی از نبودن محل فرود بالگرد در شهرستان ورامین به عنوان دیگر مشکل شهرستان ورامین یاد کرد و از مسئولان این شهرستان خواست تا نقشه GPS مربوط به نقاط فرود بالگردهای امدادی را تهیه و در اختیار استان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *