پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

۴ هزار و ۸۲۷ نفر از روستائیان ری زیر پوشش بیمه قرار دارند

انتشار: شنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۱۶:۱۸ |
کد خبر: 45473 |
بازدید: 64 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تهران گفت: چهار هزار و ۸۲۷ نفر از جمعیت ۱۹۵ هزار نفری ساکن در روستاهای شهرستان ری زیر پوشش بیمه قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مهدی ابارشی اظهار داشت: شهرستان ری در جنوب پایتخت دارای ۸۸ روستا متشکل از ۵۵ هزار و ۱۵۹ خانوار است که از لحاظ موقعیت روستایی نیز دارای شرایط ویژه ای است.

وی با بیان اینکه تعداد بیمه شدگان روستایی در این شهرستان از حد معمول اندک است، عنوان کرد: بیشتر روستاهای جنوب پایتخت خوابگاه محسوب می شوند و ساکنان این روستاها روزانه در شهر تهران فعالیت می کنند.

مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تهران اضافه کرد: شهر قیامدشت با ۴۰ هزار سکنه و خاورشهر نیز با ۱۳ هزار سکنه در تقسیمات کشوری دارای کد آبادی هستند و به همین دلیل آمار روستاییان این شهرستان بیشتر می شود.

وی اطلاع رسانی روستاییان از خدمات بیمه ای را عامل دیگری از کاهش بیمه شدگان در این شهرستان عنوان کرد و افزود: مسئولان محلی باید در این زمینه اطلاع رسانی بیشتری انجام دهند.

ابارشی با بیان اینکه در پذیرش افراد مشمول هیچگونه محدودیتی وجود ندارد، گفت: افراد ۱۸ تا ۵۰ سال ساکن روستا مشمول خدمات بیمه اجتماعی می شوند و همانند کارمندان دولت از مزایای بازنشستگی، از کار افتادگی و مستمری فوت بازماندگان برخوردار می شوند.

وی بیان کرد: دولت ۷۰ درصد حق بیمه روستاییان را به صورت یارانه پرداخت می کند و تنها لازم است تا مشمولان این طرح ثبت نام لازم را انجام دهند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *