جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

شهرستان دماوند دارای ۳۱۵ شهید، ۵۸ آزاده و ۸۸۵ جانباز است

انتشار: شنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۱۶:۰۶ |
کد خبر: 45472 |
بازدید: 82 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه شهرستان دماوند دارای ۳۱۵ شهید، ۵۸ آزاده و ۸۸۵ جانباز است، گفت: ۴۶۹۶ خانواده شاهد و ایثارگر دماوند تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران هستند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با اشاره به روند برنامه کاری دیدار با خانواده‌های شهدا در ادامه ملاقات‌های عمومی در شهرستان‌های استان تهران با هدف جامعه ایثارگران اظهار کرد: در ماه گذشته مهمان و میزبان ایثارگران شهرستان دماوند بودیم و تعدادی ملاقات عمومی با خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان داشتیم.

 

وی با اشاره به اینکه بیشترین مواردی که این قشر از جامعه مطرح کردند در خصوص مشکلات مسکن و اشتغال است، افزود: این مشکل برآیند مشکل عمومی جامعه ماست، همان‌طور که در سطح جامعه با این مشکلات مواجه هستیم ایثارگران نیز با این مشکلات روبرو هستند که سعی کردیم در حد وسع و توانمان گرهی از مشکلات را باز کنیم.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در ادامه تاکید کرد: با توجه به سیاست‌های اخیر امسال، سال اشتغال و درمان ایثارگران نامگذاری شده است تا به این موضوعات رسیدگی شود.

*تلاش در جهت رفع  مشکلات درمانی و بهداشتی خانواده‌های شهدا و ایثارگران در شهرستان دماوند

 

مرتضوی گفت: بیمه دی اخیراً تلاش‌هایی در زمینه مشکلات درمانی و بهداشتی خانواده‌های شهدا و ایثارگران داشته است، اما هنوز مشکل به صورت نهایی حل نشده گرچه بخش عمده‌ای از مشکلات حل شده است.

 

وی بیان کرد: در برخی از شهرستان‌های استان تهران ارائه این خدمات با مشکلاتی همراه است، در تعدادی از آنها بیمارستان موردنیاز یا مراکز درمانی که بتوانند خدمات لازم را به این قشر از جامعه ارائه دهند وجود ندارد.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه با رایزنی‌ها انجام شده با بیمه دی به دنبال یافتن راهکارهایی برای رسیدگی به بیماران هستیم، گفت: در خصوص وجود آمبولانس برای انتقال بیماران به تهران، در بخش‌های مختلف تحت قرارداد با ما، علاوه بر اینکه شرکت طرف قرارداد دارای آمبولانس است، با هماهنگی با حوزه معاونت بهداشت و درمان ما اعزام صورت می‌گیرد.

*برگزاری یادواره شهدا برای یک هزار و ۶۳۰ نفر شهید روستایی و عشایر در شهرستان ری/ شهرستان دماوند دارای ۳۱۵ شهید، ۵۸ آزاده و ۸۸۵ جانباز است

 

مرتضوی در ادامه عنوان کرد: آخرین یادواره شهدایی که برگزار کردیم برای یک هزار و ۶۳۰ نفر شهید روستایی و عشایر در شهرستان ری در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار شد و خانواده‌های شهدای روستایی و عشایر شهرستان دماوند نیز دعوت شدند و مراسمی با حضور مسئولان شهرستان‌ها و استان برگزار شد.

 

وی افزود: یادواره‌های دیگری نیز در نظر است که به تناسب وضعیت صنفی و شغلی ایثارگران و با توجه به عملیات‌های انجام شده برنامه‌ریزی صورت گرفته است.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد: در شهرستان‌های استان تهران ۳۵ هزار شهید و جانباز و آزاده تحت پوشش هستند و حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ مهمان ایثارگر از سایر استان‌ها در شهرستان‌های این استان در حال خدمت گرفتن هستند.

 

مرتضوی اضافه کرد: در شهرستان دماوند ۳۱۵ شهید، ۵۸ آزاده و ۸۸۵ جانباز وجود دارد که مجموعاً یک هزار و ۲۵۸ نفر می‌شوند و با خانواده‌ها چهار هزار و ۶۹۶ نفر تحت پوشش شهرستان‌های استان تهران هستند.

*بهره‌مندی ۹۲ درصد ایثارگران شهرستان‌های استان تهران از خدمات مسکن/ ۵۵ گلزار شهدا در شهرستان دماوند وجود دارد

 

وی ادامه داد: ۵۵ گلزار شهدا در شهرستان دماوند وجود دارد که با ۳۱۳ مزار شهید خدمت داده می‌شوند، همچنین در این شهرستان توفیق خدمت‌رسانی به خانواده‌های ۴۱ شهید مدافع حرم و ۹ شهید گمنام را داریم.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با تأکید بر اینکه برنامه‌های این مجموعه متأثر از برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور است، گفت: در شهرستان‌های تهران نیز امسال در زمینه اشتغال و مسکن خانواده‌ها اقدام خواهیم کرد و تا جایی که ممکن باشد سعی می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی این دو موضوع را ساماندهی کنیم.

 

مرتضوی در پایان گفت: ایثارگران شهرستان‌های استان تهران تقریباً ۹۲ درصد از خدمات مسکن استفاده کرده‌اند و مابقی در حال برنامه‌ریزی هستیم که آنها نیز امسال و سال‌های آینده از این خدمات بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *