تمام شاخص های خدمت رسانی به زائران در اربعین ارتقا یافت | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

تمام شاخص های خدمت رسانی به زائران در اربعین ارتقا یافت

انتشار: سه شنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۳۶:۵۷ |
کد خبر: 45369 |
بازدید: 45 views |
بدون دیدگاه


قم- ابتکارآنلاین: دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: تمام شاخص های خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی درسالجاری به جز نحوه توزیع ارز نسبت به سالهای گذشته ارتقا یافته بود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حسین ذوالفقاری روز سه شنبه در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید، با بیان اینکه ستاد اربعین متشکل از ۲۳ دستگاه مختلف است، اظهار داشت: ستاد اربعین، ستاد نظام است چرا که مجموعه ای از بخش ها،سازمان ها و ارکان مختلف نظام برای بهبود خدمت رسانی به مردم پای کار هستند.

وی با بیان اینکه علاوه بر ستاد مرکزی ، ۴۰۰ ستاد اربعین شهرستانی، ۳۱ ستاد اربعین استانی، یک ستاد اربعین مستقر در عراق با پنج قرارگاه مختلف فعال بودند، گفت: ۵۰ هزار تن از موکب داران و خادمان امسال به زائران اربعین خدمت رسانی کردند.

 

** بیش از ۲ میلیون زائر از ایران به اربعین اعزام شد

دبیر ستاد مرکزی اربعین کشور، انسجام و هماهنگی میان مردم، موکب داران، خادمان و دستگاه های دولتی را بی نظیر دانست و ادامه داد: ۲ میلیون و ۴۰ هزار تن در اربعین امسال از مرزهای کشور عبور کردند که ۱۴۲ هزارتن اتباع بودند.

وی با اشاره به ارتقای زیرساخت های مختلف مرزهای سه گانه کشور گفت: زیرساخت های مرزهای جمهوری اسلامی نسبت به چهار سال گذشته بهبود بسیار چشمگیری یافته است.

 

** به دنبال لغو روادید اربعین هستیم

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با تاکید بر اینکه در اربعین امسال ۷۰۰ روحانی مسلط به پنج زبان درمرزهای کشور مستقر شد گفت: در حوزه صدور روادید درگذشته ۱۲ دفتر و ۴ کنسولگری از عراق مستقر بود که این تعداد امسال به ۲۴ دفتر افزایش یافت.

ذوالفقاری افزود: تلاش بسیاری برای لغو روادید صورت گرفته است ولی برخی نگرانی های مسئولان عراقی برای تامین زیرساخت های لازم برای خدمت رسانی به زائران این موضوع همچنان عملی نشده است.

 

** ۲ هزار موکب شناسنامه دار شدند

ذوالفقاری در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ۳۰۰ هزار زائر با ارز ثانوی با قیمت ۸ هزار و ۵۵۰ تومان اقدام به ثبت نام برای اربعین کردند که با پیگیری های صورت گرفته تخفیف ۳۵ درصدی در نظر گرفته شد و مابقی با ارز ۴ هزار و ۸۰۰ تومانی ثبت نام کردند که مابه التفاوت این نرخ تاکنون زائرانی که در بانک ملی و ملت حساب داشتند، برگردانده شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲ هزار موکب شناسنامه دار شده است گفت: پنج باجه در عراق برای توزیع دینار به زائران توسط بانک مرکزی ایجاد شده بود که این اقدام بدون هماهنگی ستاد اربعین بود و اشکالات زیادی برای توزیع ارز به زائران ایجاد کرد.

ذوالفقاری با بیان اینکه ۱۸۸ هزار زائر برای دریافت دینار عراق ثبت نام که بیشتر آنها ارز مورد نیاز را دریافت کردند گفت: اگر چه نفس توزیع ارز در داخل عراق تصمیمی برای کاهش دلالی بود ولی اشکالات فراوانی داشت.

 

** ۸۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی برای جا به جایی زائران به کار گرفته شد

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از ۱۴ هزار دستگاه اتوبوس ناوگان اتوبوسرانی کشور برای جا به جایی زائران تخصیص داده شده است ، گفت: ۲۴۲ هزار زائر در یک روز از مرز مهران وارد شدند که در برخی مواقع ۱۵ هزار تن به صورت همزمان وارد کشور شدند که جابه جایی این حجم از جمعیت بسیار سخت است.

ذوالفقاری گفت: بیش از ۵ هزار کامیون برای انتقال اقلام غذایی و بیش از یکهزار اتوبوس برای حمل و نقل زائران به عراق اعزام شد که یک ریال عوارض از آنها دریافت نشد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *