خروجی جلسات ستاد تنظیم بازار در برخورد با متخلفان فعلیت یابد | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

خروجی جلسات ستاد تنظیم بازار در برخورد با متخلفان فعلیت یابد

انتشار: دوشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۳۹:۴۴ |
کد خبر: 45318 |
بازدید: 48 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستان ورامین گفت: خروجی جلسات ستاد تنظیم بازار باید در استمرار در فعالیت گشت های سیار با هدف نظارت و حضور محسوس و برخورد با متخلفان مصداق پیدا کند و به فعلیت برسد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مجتبی بوربور روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار ورامین تاکید کرد: این جلسات به منظور بررسی وضعیت بازار و برنامه ریزی تامین و توزیع اقلام اساسی و کنترل بازار تشکیل می شود و باید در مقابله با متخلفان نیز موثر باشد.

وی با بیان اینکه جلسات ستاد نظارت باید به صورت عملیاتی وارد بازار مصرف شود تا مردم، عملکرد ستاد تنظیم بازار را به عینیت مشاهده کنند از اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرستان خواست با اطلاع رسانی مستمر از قیمت انواع کالای مورد نیاز مردم، نظارت مستمر بر بازار مصرف و رسیدگی سریع به شکایات مردم، فرصت را از برخی سودجویان سلب کنند.

بوربور با اشاره به اینکه تنظیم بازار به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد اظهارداشت: برخی مواقع برهم خوردن رابطه بین عرضه و تقاضا باعث کمبود کالای مورد نیاز و افزایش قیمت آن کالا می شود که بار روانی منفی به جامعه القا می کند، مشکلاتی را به همراه می آورد و نمونه بارز آن را می توان در سوء استفاده برخی سودجویان در زمان کمبود کالا در بازار مشاهده کرد.

وی تأکید کرد: هر چه از میزان نظارت بر بازار کم شود به همان میزان تحرک افراد سودجو و فرصت طلب که با ایجاد مشکل برای مردم به سودهای کلان دست پیدا می کنند افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا بیش از ۱۲ هزار واحد صنفی در شهرستان ورامین فعالیت می کنند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *