برپایی حکومتی بر پایه اخلاق، مقابله با استبداد داخلی و نفی استکبار جهانی، سه وجه شاخص و برجسته یوم اللّه ۱۳ آبان است | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

برپایی حکومتی بر پایه اخلاق، مقابله با استبداد داخلی و نفی استکبار جهانی، سه وجه شاخص و برجسته یوم اللّه ۱۳ آبان است

انتشار: یکشنبه, ۱۳ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۴۸:۰۰ |
کد خبر: 45285 |
بازدید: 34 views |
بدون دیدگاه


فیروزکوه – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان فیروزکوه روز یکشنبه در این مراسم با اشاره به سه وجه شاخص و برجسته یوم اللّه اظهار داشت: اولین وجه این روز اسلامیت و برپایی حکومتی بر پایه اخلاق است، وجه دوم مقابله با استبداد داخلی و وجه سوم آن نفی استکبار و خط بطلان کشیدن بر اقدامات سرکرده استکبار جهانی یعنی آمریکاست.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فرماندار شهرستان فیروزکوه روز یکشنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان، در خصوص مناسبت هایی که در ۱۳ آبان ماه اتفاق افتاده است، به تبعید رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) فردیست که تمام انرژی و پتانسیل مبارزه با رژیم استبدادی شاهنشاهی را گردهم آورد و در نهایت در ۲۲ بهمن ۵۷ این اقدام مبارک به وقوع پیوست.

مهدی یوسفی جمارانی ادامه داد: شهادت دانش آموزان در سال ۵۷ مناسبت دیگریست که این روز را زیبنده نامگذاری یوم اللّه می کند؛ همچنین ۱۳ آبان سال ۵۸ روزی که جوانان مومن و انقلابی و دانشجویان خداجو در آن زمان اقدام به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا کردند.

 

این مقام مسئول با اشاره به سه وجه شاخص و برجسته یوم اللّه اظهار داشت: اولین وجه این روز اسلامیت و برپایی حکومتی بر پایه اخلاق است، وجه دوم مقابله با استبداد داخلی و وجه سوم آن نفی استکبار و خط بطلان کشیدن بر اقدامات سرکرده استکبار جهانی یعنی آمریکاست.

 

وی بیان داشت: در ۱۳ آبان سال ۵۸ روزی که لانه جاسوسی آمریکا به تسخیر دانشجویان پیرو خط امام رسید، این اقدام آنقدر بزرگ بود که امام خمینی (ره) آن را بزرگ تر از انقلاب اول خواند.

 

یوسفی جمارانی خاطرنشان کرد: این بیان رهبر انقلاب به این دلیل بود که با اقدام دانشجویان در ۱۳ آبان ۵۷ جهانیان دریافتند این انقلاب متمایز از انقلاب های یکصد سال اخیر در دنیا بوده است.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: از آن سال تا کنون در سالروز این روز باشکوه در جای جای میهن اسلامی جمع می شویم و با ندای بلند فریاد مرگ بر آمریکا سر می دهیم و مخالفتمان را با استکبار در منطقه و جهان اعلام می کنیم.

 

فرماندار فیروزکوه تأکید کرد: آمریکا از هیچ تلاشی برای لطمه زدن به انقلاب فرو گذار نکرده است و هویت دروغینی که در دنیا از خود ترسیم کرده بود، به دست جوانان برومند کشور ما شکسته شد.

 

همچنین اظهار داشت: در کشورمان دفاع مقدس و سازندگی را پشت سر گذاشته ایم و با تحریمات نظام سلطه گر آمریکا مقابله کرده و توانستیم در دنیا جایگاه مناسبی را برای ایران ایجاد کنیم که امروزه شاهد هستیم بدون اظهار نظر ایران تصمیمی گرفته نمی شود؛ این امر نشانگر عظمت کشورمان است.

 

راهپیمایی ۱۳ آبان در شهرستان فیروزکوه همزمان با سراسر کشور از ساعت ۹:۳۰ صبح از میدان امام خمینی (ره) آغاز و با قرائت قطعنامه پایانی راهپیمایی در میدان راه آهن به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *