ضرب‌الاجل فرماندار"ری" بر صدور مجوز واحدهای گلخانه‌ای | ابتکار آنلاین
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

ضرب‌الاجل فرماندار”ری” بر صدور مجوز واحدهای گلخانه‌ای

انتشار: شنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۰:۳۱ |
کد خبر: 45248 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به موانع پیش‌رو در اخذ پروانه کسب گلخانه‌ای گفت: باید کارگروهی در راستای صدور مجوز گلخانه‌ای تشکیل شود تا ضمن کوتاه شدن این روند به ۲ ماه، با مسئولان متخلف برخورد کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – هدایت‌الله جمالی‌پور روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه بخشدار قلعه نو با بیان اینکه خدمت کردن در نظام جمهوری اسلامی یک توفیق و سعادت بزرگ است اظهار داشت: مدیران باید با استفاده از بسیج امکانات و تجهیزات گره‌ای از گرفتاری‌ها باز کنند.

وی سپس با اشاره به مشکل جدی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در بخش قلعه نو تصریح کرد: متولی امر ساخت‌وسازهای غیرمجاز جهاد کشاورزی است اما با توجه به امکانات محدود این نهاد در مدیریت این موضوع متولیان بخش باید همراهی و تعامل با فرمانداری این معضل را در دستور کار خود قرار داده و این پدیده زشت را از بین ببرند.

فرماندار ویژه شهرستان ری به مسئله اشاره شده توسط رئیس شورای بخش قلعه نو در مورد اخذ ۲ ساله پروانه کسب گلخانه‌ای و موانع ایجاد شده در این راستا اشاره کرد و افزود: این موضوع نباید بیش از ۲ ماه به طول بیانجامد چون ما این مسئله را در شورای برنامه‌ریزی از قبل به تصویب رساندیم و به جد نیز بر آن حساس هستم زیرا این خود یک ظرفیتی برای حفظ اراضی کشاورزی است.

جمالی‌پور تأکید کرد: کارگروهی در راستای صدور مجوز گلخانه‌ای تشکیل شود و پیرو آن به تشخیص اعضای کارگروه دستگاه‌هایی که تعلل در این موضوع داشتند از کار برکنار شوند، ضمن اینکه شهرداری‌ها نباید برای تأسیس گلخانه‌ها عوارضی بگیرند ولی همچنان این مشکل در مرحله صدور مجوز پابرجا است.

وی همچنین به موضوع ساماندهی دام در این بخش اشاره کرد و افزود: دامدارها با تجمیع دام خود گردهم بیایند و ما‌ نیز کمک می‌کنیم تا با تخصیص مکان به فعالیت بپردازند چرا که تجمیع دام در یک جا به منظور عدم سرایت بیماری دام به انسان است و دامداری‌ها نباید در جوار روستاها شکل بگیرند بلکه باید دسترسی آسان‌تری به محل داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *