13 آبان امسال فضاحت سیاسی آمریکا در ادعای پوچ تحریم است | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

۱۳ آبان امسال فضاحت سیاسی آمریکا در ادعای پوچ تحریم است

انتشار: جمعه, ۱۱ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۸:۴۲ |
کد خبر: 45240 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


کرمان – ابتکارآنلاین: رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۳ آبان ماه امسال فضاحت سیاسی برای آمریکایی ها در زمینه ادعای تحریم اقتصادی در به صفر رساندن فروش نفت خام ایران است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدرضا پورابراهیمی افزود: ۱۳ آبان نماد حرکت جمهوری اسلامی ایران در مبارزه و مواجهه با جبهه استکبار است لذا این روز در تاریخ انقلاب اسلامی فراموش نشدنی است.

وی اظهار داشت: همواره ۱۳ آبان هر سال باشکوه تر از سال قبل برگزار می شود و باید یاد و خاطره شهدای دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و سالروز تبعید حضرت امام خمینی (ره) را گرامی داشت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر بخواهیم عصاره تفکر انقلاب اسلامی را که امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تاکید داشته و دارند تبیین کنیم بر گرفته از تفکر عاشورا و امام حسین (ع) است.

وی گفت: عصاره تفکر انقلاب اسلامی مبارزه با نظام سلطه است و تفکر سید الشهدا (ع) به عنوان راهی که امرروز الگوی انقلاب اسلامی است در ادبیات خودش یک شعار دارد و جوهره این شعار نرفتن زیر بار ظلم و زور است.

پورابراهیمی ادامه داد: ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی و مواجهه با دشمنی است که ادبیات منطقی و استدلال منطقی را نمی داند و نمی شنود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان اخیر رییس جمهور سبک سر و جاهل آمریکا و رفتار سخیف وی با مردم دنیا و رویکردی که در مراودات جهانی دارد نشان می دهد جنس جریان آمریکایی و جبهه ای که با آنها همراه است جنس استکباری دارد.

وی افزود: ۱۳ آبان امسال یک تفاوت با سال های قبل دارد و آن این است که آمریکایی ها به اذعان خودشان می خواهند تحریم های مرحله دوم را در زمینه موضوعات اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران اجرا کنند.

پورابراهیمی اظهار داشت: این تهدیدات برای ملت ایران تازگی ندارد و ما پیش بینی می کنیم هیچ اتفاقی در اقتصاد ایران به دلیل تحریم های آمریکا نخواهد افتاد دلیلش هم این است که آمریکا امروز به تدریج در انزوا فرو می رود.

وی تاکید کرد: حرکتی که امروز اروپایی ها آغاز کرده اند و اقداماتی که کشورهای بزرگی مانند چین، روسیه و هند انجام دادند و اظهار نظرهای اخیر مقامات این کشورها در ارتباط با عدم تبعیت از تحریم های اقتصادی آمریکا در بحث فروش نفت موجب شد وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کند ما شاید نتوانیم در ۱۳ آبانی که اعلام کرده بودیم فروش نفت را به صفر برسانیم و این اقدام ماه ها طول می کشد.

نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت ادامه داد: این نشان از شکست بزرگ آمریکا در تحریم نفتی ایران است و البته اقداماتی که در داخل کشور از جمله اقدام ارزشمند وزارت نفت در زمینه راه اندازی بورس نفت برای عرضه و فروش نفت خام جمهوری اسلامی ایران قابل تقدیر است.

وی گفت: ای کاش این اقدام وزارت نفت سال ها قبل انجام می شد که البته با تاخیر هم قابل پذیرش است و در اینکه بتواند تحریم های دشمن را دور بزند نمونه ای از اقدامات داخلی همراه با عدم همکاری کشورهای بزرگ با آمریکایی ها است.

پورابراهیمی گفت: ما اطمینان داریم حرکت جدیدی که در دنیا شروع شده به جای اینکه ایران را به انزوا بکشاند آمریکا را به انزوا خواهد کشاند و برنده واقعی این جنگ نابرابر اقتصادی ملت ایران خواهند بود.

وی ادامه داد: البته ما سختی هایی در این مسیر خواهیم داشت که امیدواریم با تدبیر مسئولان نظام و اقدامات خوب دولت شاهد کاهش هزینه های بخش اقتصادی تحریم باشیم و در میان و بلند مدت بی اثر کردن تحریم های بانکی نفتی و غیره انجام شود.

نماینده مردم کرمان و راور تصریح کرد: ۱۳ آبان امسال به دلیل ادعاهای ابلهانه آمریکایی ها در تحریم های اقتصادی ایران ویژه است که البته به نظر ما هیچ تاثیری نخواهد داشت و حتما پرشورتر از سالهای گذشته خواهد بود.

وی از ملت فهیم و همیشه در صحنه ایران اسلامی برای اجرای همایش پرشور ۱۳ آبان دعوت و ابراز امیدواری کرد که این حضور استمرار حرکت های گذشته در راستای مبارزه با استکبار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *