مسئولین با عملکرد بد خود مردم را نسبت به نظام اسلامی بدبین نکنند | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

مسئولین با عملکرد بد خود مردم را نسبت به نظام اسلامی بدبین نکنند

انتشار: جمعه, ۱۱ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۳:۲۵ |
کد خبر: 45219 |
بازدید: 42 views |
بدون دیدگاه


فیروزکوه – ابتکارآنلاین: امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه گفت:  ۴۰ سال است رفتار دشمنان ایران اسلامی این چنین است؛ این امر جدیدی نیست؛ روزی که ارتش و سپاه با این امکانات و اقتدار نداشتیم چه کردند که امروز بخواهند کنند؟!

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام و المسلمین رستمی، امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه، با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی گفت: یکی از رهاوردهای نماز جمعه بحث عبادت و تقوا و بندگی است که انسان‌های سالم و درستکار و انسان های تقوا پیشه در راستای اصلاح درون، عاقبت و آخرت خویش راهکارهایی باید از ائمه بزرگوار باید داشته باشید تا طبق آن حرکت کنید تا به سرمنزل مقصود برسید؛ علی (ع) در این رابطه می فرماید بهتر است انسان به درون خویش بپردازد و به اصلاح درون همت گمارد؛ کسی که درون، قلب و نیت خویش را اصلاح کند و ظاهر با نیت دوگانه نباشد، خدا ظاهر او را درست خواهد کرد؛ مهم این است که درون اصلاح شود، رابطه با خلق را خدا درست می کند؛ کسی که کارهای خود را برای دین خود انجام می‌دهد، برای تبلیغ دین و تشویق افراد به دین گرایی باشد که خود مطرح نباشد و حرف‌ها و کردارها برای دین باشد، خدا دنیای آن را آباد می‌کند.

 

وی در ادامه افزود: ما برای دین خدا قدم برداریم و دنیای خود را به خدا واگذار کنیم که خدا کفایت می‌کند؛ کسی که دائما ذکر خدا را بگوید یعنی دائم خدا را شاهد و ناظر بداند، کسی که رابطه خود را با خدا نیکو قرار دهد خدا هم در قبال آن رابطه او را با مردم درست می‌کند تا مردم از او به نیکی یاد کنند؛ مهم تدوین رابطه خود با خدا است چرا که هر کسی به نفس و عمل خود آگاه است؛ این که کارهای خود را توجیه کنم سر خویشتن خویشتن کلاه گذاشتن است؛ قرآن در این باره می فرماید برخی بد تجارتی را در پیش گرفته‌اند؛ به این توجه نداریم که ۵۰ سال دیگر کسی از ما در این دنیا نخواهد بود، در آن زمان چه کسی با ما است؟! دل مشغولی ما امروز چیست؟!

 

امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه اذعان داشت: امروز با کم و زیاد خوراک می سازیم ولی آخرت این چنین نیست؛ آخرت بر سر سفره اعمال و کردار خود می نشینیم؛ امر آخرت را اصلاح کنیم و دنیا را خدا اصلاح خواهد کرد؛ کسی قادر است بگوید تا غروب زنده است؟! آخرت روز نیازمندی و تهیدستی است؛ ذات انسان ها در آخرت پوشاندنی نیست، امروز می توانم باطن خود را پنهان کنم ولی آخرت پنهان ها آشکار می‌شود؛ برای روزی کار کنیم که تهیدستی است.

 

حجت الاسلام و المسلمین رستمی در خطبه های دوم نماز عبادی-سیاسی جمعه تصریح کرد: آن چه برای ما باقی می‌ماند وقف است، آن چه ذخیره کردیم چه خواسته چه ناخواسته، بعد از مرگ آن چه از مال داریم برای ما نخواهد بود؛ بخشی را برای زندگی اخروی خود وقف کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اربعین حسینی خاطرنشان کرد: تجمع ۲۰ میلیونی شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از سراسر دنیا را شاهد بودیم که موجب تعجب تمام مادی گرایان و غرب گرایان بود؛ بسیاری تلاش کردند با فشار اقتصادی از حجم راهپیمایی بکاهند که چنین نشد چرا که بر اعتقاد و ارزش خود ایستاده اند؛ دستاوردهای بزرگی را در پی داشت؛ یکی از دستاوردهای این راهپیمایی وحدت مسلمانان، تشیع و انسان های آزادی خواه بود؛ وحدتی که در این راهپیمایی متجلی بود؛ همکاری دو کشور ایران و عراق علی رغم تمام شبهه افکنی ها و تفرقه افکنی ها، در این راهپیمایی متجلی بود؛ بی تاثیر بودن تحریم ها و مشکلات اقتصادی را در این مسیر شاهد بودیم؛ بسیاری بر این طبل کوبیدند که مردم دنبال نان هستند و به دنبال این مسائل نیستند، مردم نشان دادند علی رغم مشکلات اقتصادی دست از راهپیمایی اربعین برنمی دارند؛ مردم با این راهپیمایی نشان دادند دست از آرمان ها و اعتقادات خود در بدترین شرایط هم برنمی‌دارند.

 

خطیب موقت نماز جمعه فیروزکوه با اشاره به پیام مردم به مسئولین در راهپیمایی اربعین بیان داشت: مردم به مسئولین گوشزد کردند که مشکلات را فراموش نکرده‌اند، اینها مطالبات مردمی است و با شرکت در راهپیمایی اربعین منافاتی ندارد؛ برخی از مسئولین بی فکر هستند و دغدغه مشکلات مردم را ندارند؛ از رفتارها مشخص است که همت انقلاب و حقیقی وجود ندارد؛ مسئولین هوشیار باشند و مطالبات مردم را بشنوند و پیگیری کنند؛ مردم پای انقلاب ایستاده اند، مسئولین نامهربانی نکنند؛ دود این رفتارهای تفرقه آمیز در چشم نظام خواهد رفت؛ مردم را نسبت به نظام اسلامی بدبین نکنید.

 

حجت الاسلام والمسلمین رستمی با تاکید بر اهمیت و جایگاه روز ۱۳ آبان اشاره داشت: در این روز ۳ واقعه تاریخی داشتیم که امسال همراه با اعمال مرحله دوم تحریم ها بر جمهوری اسلامی ایران شده است و این اقدام دشمنان ما به جهت زیر سوال بردن اقتدار مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است که بگویند در روز مبارزه با استکبار جهانی ایران را به زانو در آورند؛ تلاش می کنند از آینده نظام تصویر تاریکی نشان دهند که بعضاً از سوی خودی ها این بذر ناامیدی پاشیده می‌شود؛ با برجسته کردن اعتراضات مردمی قصد دارند نشان دهند مردم به نظام اعتراض دارند و این نظام در حال فروپاشی است؛ ۴۰ سال است رفتار دشمنان ایران اسلامی این چنین است؛ این امر جدیدی نیست؛ روزی که ارتش و سپاه با این امکانات و اقتدار نداشتیم چه کردند که امروز بخواهند کنند؟!

 

وی تاکید کرد: تلاش دارند نشان دهند مسئولین نسبت به معیشت مردم بی اعتنا هستند هر چند مسئولین تمام همت خود را بکار نبسته اند؛ گله از مردم در این است که چرا این چنین حرص برای خرید اجناس دارند؟! چرا با احتکار و خرید چندین برابری اجناس نظام را خود به چالش می‌کشیم؟! خانه و زندگی خود را می‌فروشند تا دلار تهیه کنند و از گران شدن آن سود ببرد؛ کسی که دارو و نیازهای مردم را احتکار می کند تا منفعت و سود او چند برابری شود را می توان انسان نامید؟!

 

امام جمعه موقت فیروزکوه بیان داشت: فساد سازمان یافته در کشور وجود ندارد، فساد زیاد است ولی تلاش برای مبارزه با فساد نیز وجود دارد؛ مردم با رهبری مقتدر نشان خواهند داد دشمن با این کارها راه به جایی نخواهد برد؛ پیام مردم این است که با تمام قدرت در مقابل استکبار ایستادگی خواهند کرد و هیچگاه سلاح مبارزه با استکبار را بر زمین نخواهند گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *