آمریکا منفورترین دولت در چشم و نظر ملت ایران شده است | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

آمریکا منفورترین دولت در چشم و نظر ملت ایران شده است

انتشار: جمعه, ۱۱ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۲:۲۴ |
کد خبر: 45218 |
بازدید: 38 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: امام جمعه دماوند با بیان اینکه ۱۳ آبان روز تثبیت خط سازش‌ناپذیری امام راحل با استکبار بوده است، گفت: جمهوری اسلامی دنبال پیشرفت علم و فناوری در کشور می‌باشد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و ملی استکبار جهانی اظهار کرد: درآن دوران مأموران شاه در سال ۱۳۵۷ به دانش آموزان و دانشجویان حمله کردند و جمعی از آنان را به شهادت رساندند.

 

وی افزود: اما یکسال بعد دانشجویان به سفارت جاسوسی آمریکا حمله و آن را تسخیر کردند و پرده از جنایات ضد بشری و ضد ایرانی برداشتند.

 

امام جمعه دماوند ادامه داد: رابطه استعماری ایران و آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ پایان یافت و در همان روز ماهیت شیطانی آمریکا آشکار گردید.

 

فتاح دماوندی با تاکید بر اینکه ۱۳ آبان روز تثبیت خط سازش‌ناپذیری امام راحل با استکبار بوده است، گفت: ۱۵ سال گذشته در همین روز امام راحل به دستور آمریکای خبیث به دستور ماموران رژیم ستم شاهی در قم دستگیر و به ترکیه تبعید شدند.

 

وی عنوان کرد: وجه مشترک ۱۳ آبان در سال‌های ۱۳۴۳ و ۱۳۵۸ نفی سلطه گری و ظلم‌پذیری از طاغوتیان زمان و استقلال خواهی و عزت امت اسلامی بود.

 

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) فرمودند تعلیمات اسلام برای همین معناست که مستکبری در زمین نتواند مستضعفین را استعمار و استثمار کنند، بیان کرد: بزرگ‌ترین ساده اندیشی این است که تصور کنیم جهان خواران خصوصاً امریکا از ما و اسلام عزیز دست برداشته‌اند و ما نباید لحظه‌ای از کلیه دشمنان غافل باشیم

 

فتاح دماوندی ادامه داد: همچنین مقام معظم رهبری تاکید داشتند دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی به خاطر مسائل هسته‌ای است و برخلاف اینکه همه اینها با موجودیت و اقتدار جمهوری اسلامی مخالفند.

 

وی گفت: این طور نیست که عده‌ای بگویند ما برویم با آمریکا مذاکره کنیم تا این دشمنی‌ها برطرف شود، بلکه دشمنی آمریکا با مذاکره برطرف نمی‌شود؛ امریکا دنبال منافع خودش در ایران است و دنبال توسری خور می‌گردد.

 

امام جمعه دماوند در ادامه خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی دنبال استقلال آزادی منافع ملی و پیشرفت علم و فناوری در کشور است که جزء حقوق ملت بشمار می‌آید که در این راه استکبار ستیزی ملت ایران تعطیل پذیر نیست.

 

فتاح دماوندی بیان کرد: مردم کشور ما در این چهل سال مقاومت از همه موانع و چالش‌هایی که دشمنان داخلی و خارجی برای ما ایجاد به وجود آوردند، عبور کردیم؛ ما به نقطه آسیب ناپذیری رسیدیم که امکان تقابل مستقیم را از دشمن سلب کرده‌ایم.

 

وی تصریح کرد: ما به پیشرفت‌های غیرقابل مقایسه‌ای با ابتدای پیروزی انقلاب در همه عرصه‌ها دست یافته‌ایم و به یک قدرت مؤثر و تعیین کننده منطقه تبدیل شده‌ایم که در این خصوص تلاش‌های بسیار و هزینه‌های بسیاری کردیم.

 

امام جمعه دماوند افزود: مردم ما در مقابل تحریم گرانی و تورم ایستادگی کردند و اما در عوض نعمت استقلال و عزت را به‌دست آوردند.

 

فتاح دماوندی ادامه داد: امنیت امروز در جامعه با تقویت نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی و جان‌فشانی به برکت خون شهدا به وجود آمده است و مردم ما قدر این نعمت‌ها را می‌دانند.

 

وی گفت: آمریکا در این چهل سال نفرت جهانی را برای خود خریده و منفورترین دولت در چشم و نظر ملت ایران شده است.

 

امام جمعه دماوند اضافه کرد: همچنین علاوه بر این در طول این مدت دشمنان بیشتری را برای خود ایجاد کرده و امروز همه می‌دانند محور شرارت‌های بین‌المللی آمریکاست.

 

فتاح دماوندی گفت: امسال ۱۳ آبان با شعار مرگ بر آمریکا بلندتر و رساتر از سال‌های گذشته از حلقوم همه آزادی خواهان مخصوصاً نوجوانان و جوانان غیور این کشور شنیده خواهد شد.

 

امسال ۱۳ آبان با شعار مرگ بر آمریکا بلندتر و رساتر شنیده خواهد شد

 

وی با اشاره به اینکه دشمنی ما با آمریکا دشمنی با کشور یا ملت آمریکا نیست، بیان کرد: دشمنی ما بلکه با سیاست‌ها و سیطره طلبی یک‌جانبه دولت آمریکاست که بدون احترام به حقوق و منافع سایر کشورها و ملت‌ها اعمال می‌شود و همه ما با سلطه گری و استعمال گری آنها مخالفیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *