برجام مهمترین موفقیت برای دیپلماسی ایران و اروپا بود | ابتکار آنلاین
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

برجام مهمترین موفقیت برای دیپلماسی ایران و اروپا بود

انتشار: چهارشنبه, ۹ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۵:۱۰ |
کد خبر: 45176 |
بازدید: 41 views |
بدون دیدگاه


مشهد- ابتکارآنلاین: محمد ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح طلب روز چهارشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد از برجام به عنوان مهمترین موفقیت دیپلماسی ایران و اروپا یاد کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – این فعال سیاسی و از بنیانگذاران دفتر تحکیم وحدت در نشست سیاسی ‘بررسی چشم انداز رابطه ایران و آمریکا’ در جمع دانشجویان افزود: معتقدم برجام مهمترین دستاورد دولت روحانی است نه به این جهت که به واسطه آن تحریم ها برداشته شد یا برداشته نشد بلکه پای قراردادی نشستیم که ثابت کنیم نظام جمهوری اسلامی مسئولانه پای تعهداتش می ایستد.

وی اظهار داشت: با برجام از امنیتی سازی کشور عبور کردیم و دیگر جهان ایران را تهدیدی برای خود نمی داند، این مهم فرصت طلایی بود و ما توانسیتم ایران را به عنوان کشوری صلح طلب و مسئول نسبت به تعهداتش به جهانیان نشان دهیم.

اصغرزاده افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی آرزو می کنند ای کاش رهبر معظم انقلاب دستور نرمش قهرمانانه را صادر نکرده بود.

وی گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام، مهمترین دستاورد دولت روحانی ماندن در برجام و تبیین نظرات به حق جمهوری اسلامی به سایر کشورها بود.

اصغرزاده افزود: یکی از انتظاراتی که بعد از برجام می رفت این بود که بعد از این توافق، خاورمیانه به سوی صلح حرکت کند و در درون کشور نیز باب آشتی ملی باز شود که به نظر من هنوز این ظرفیت و فرصت در کشور وجود دارد.

وی اظهار داشت: دنیای غرب در تضاد با اسلام نیست و اینکه برخی برای معالجه به غرب می روند یا در غرب تحصیل می کنند نشانگر این است که باید از علم و دانش غرب استفاده کنیم.

وی گفت: مگر کشورهایی مثل چین، ژاپن، کره جنوبی با آمریکا تضاد ندارند اما توانسته اند با استفاده از امکانات غربی ها به موقعیت کنونی خود برسند.

اصغرزاده افزود: باید توجه داشته باشیم هر جایی که شرایط گفت و گوی عزتمندانه پیش بیاید باید از آن استقبال کنیم.

وی همچنین جنگ هشت ساله عراق با ایران را از پیش طراحی شده دانست و اظهار داشت: قبل از انقلاب، شاه متوجه تحرکات ارتش عراق شده بود و نگران بود و بعد از انقلاب هم آمریکایی ها به دولت موقت اطلاع داده بودند که بر اساس اطلاعات ماهواره ای ارتش عراق در حال تجمع و تجهیز نیرو در مرزهای ایران است، عراق آنچنان ارتش خود را تجهیز کرده بود که حتی قبل از انقلاب به فکر یک زورآزمایی و نشان دادن قدرت خود بود.

در ادامه این مراسم اصغرزاده به پرسشهای دانشجویان پاسخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *