811 آزمایشگاه کیفیت آب شرب کشور را کنترل می کند | ابتکار آنلاین
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

۸۱۱ آزمایشگاه کیفیت آب شرب کشور را کنترل می کند

انتشار: سه شنبه, ۸ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۲۸:۵۴ |
کد خبر: 45144 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


مهاباد – ابتکارآنلاین: مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت و کیفیت آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: ۸۱۱ آزمایشگاه میکروبی و شیمیایی هم اکنون در سطح کشور کار کنترل کیفیت آب شرب مصرفی مردم را برعهده دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – کوشیار اعظم واقفی افزود: این تعداد واحد آزمایشگاهی پارامترهای کیفی، میکروبی و شیمیایی آب را به طور روزانه، فصلی و سالانه و به شکلی مستمر به لحاظ وجود فلزات سنگین، سموم و علایم میکروبی مورد سنجش دقیق قرار می دهند تا آب کاملا سالم و بهداشتی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: هم اکنون در سطح کشور برنامه ایمنی آب با هدف تامین سلامت مردم در حال اجراست که با انجام آن کیفیت آب از منبع تا نقطه مصرف به صورت کامل تضمین می شود.

واقفی، میزان مطلوبیت آب شرب مصرفی در کشور را بیش از ۹۹ درصد اعلام کرد و گفت: هم اکنون از پیشرفته ترین روش های تصفیه و گندزدایی آب به ویژه در مناطقی که با مشکل کم آبی با توجه به رشد آلاینده ها در سفره های زیرزمینی مواجه است، استفاده می شود.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت و کیفیت آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور روش های تعویض یونی، الکترودیالیز و استفاده از اسمز معکوس را از جمله روش های جدید تصفیه و گندزدایی آب عنوان کرد.

به گزارش ایرنا مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت و کیفیت آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به منظور بازدید از وضعیت آلوده شدن آب شرب روستای دریاس مهاباد به این شهرستان سفر کرده است.

در این حادثه ۳۹۶ نفر با علایم مسمومیت ناشی از مصرف آب آلوده به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کردند که از این تعداد ۶۲ نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد بستری شدند.

علت این مسمومیت آلوده بودن آب ۲ دهنه از چشمه های خارج از شبکه آبرسانی روستا اعلام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *