بدهی ۵۰ میلیون تومانی مدارس استثنایی دماوند به رانندگان سرویس | ابتکار آنلاین
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

بدهی ۵۰ میلیون تومانی مدارس استثنایی دماوند به رانندگان سرویس

انتشار: یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۰۱:۱۰ |
کد خبر: 44848 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: مدیران مدارس استثنایی دماوند از بدهی ۵۰ میلیون تومانی به رانندگان سرویس مدارس و وجود امکانات ضعیف و فضای نامناسب فیزیکی در مدرسه استثنایی شهید احسن طهماسبی خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – امیر کلاکی، مدیر مدرسه استثنایی‌ «شهید احسن طهماسبی» دماوند در نشستی با مسئولان اظهار کرد: فضای فیزیکی مدرسه پسرانه ما بسیار نامناسب است و حتی درخور معلمانی که در آنجا تدریس می‌کنند نیست.

 

وی افزود: حدود ۷۰ نفر نفر دانش‌آموز پسر داریم و برای خدمت‌رسانی به آنها کلاس‌ها را از وسط تیغه بندی کرده‌ایم.

 

مدیر مدرسه استثنایی‌ «شهید احسن طهماسبی» دماوند گفت: در حال حاضر مدرسه دخترانه استثنایی دخترانه تلاش که حدود ۷۰ نفر دانش‌آموز دارد در وضعیت خوبی بسر می‌برد اما مدرسه پسرانه امکانات ضعیفی دارد.

 

کلاکی بیان کرد: دامنه پوشش مدارس تنها محدود به شهرستان دماوند نیست و از محدوده‌های مختلف دانش‌آموز داریم برای همین برای سرویس مدرسه باید هزینه کنند.

 

وی گفت: از پایه آمادگی تا کلاس نهم دانش‌آموز داریم و شامل همه استثنایی‌ها می‌شود و خیرین اغلب در زمینه تغذیه و لباس کمک می‌کنند.

 

مدیر مدرسه استثنایی‌ «شهید احسن طهماسبی» دماوند به دلیل نبود امکانات دو نوع معلولیت در یک کلاس درس می‌خوانند و فقط با یک تیغه از هم جدا شده‌اند.

 

کلاکی ادامه داد: دانش‌آموز معلول با هزینه‌های بالای دارو درمان و توان‌بخشی و کاردرمانی مواجه است و قادر به پرداخت هزینه‌های سرویس ایاب و ذهاب نیستند.

 

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود هشت میلیون تومان هزینه سرویس مدرسه پسرانه و هفت میلیون تومان هزینه مدرسه دخترانه داده می‌شد از این مقدار آموزش و پرورش استثنایی بخشی را می‌تواند بپردازد.

 

مدیر مدرسه استثنایی‌ «شهید احسن طهماسبی» دماوند بیان کرد: ۲۵ میلیون تومان بدهی سرویس مدرسه از سال گذشته باقی مانده است، امسال ماهی ۱۰ میلیون تومان فقط سرویس مدرسه پسرانه برآورد می‌شود.

 

کلاکی گفت: پراکندگی دانش آموزان در این مدارس بسیار است،‌ چرا که از دماوند و آبعلی، رودهن، پردیس، کیلان و … دانش آموز داریم و در حال حاضر مشکل سرویسها اضافه می‌کند و نیاز به هفت ماشین داریم.

 

همچنین در نشستی با مسئولان فهیمه وهیمیان، مدیر مدرسه استثنایی دخترانه «تلاش» دماوند اظهار کرد: این مدرسه خیرساز و نوساز است و مشکل موجود در رابطه با هزینه سرویس است که سال گذشته با چالش شدیدی با راننده‌ها روبرو شدیم.

 

وی افزود: سال گذشته از قرارداد ۶ میلیون تومانی که با راننده‌ها بسته بودیم طی ۴ ماه را اداره از استان تهران به ما پرداخت کرد و برای باقیمانده باید جوابگوی راننده‌ها باشیم.

 

مدیر مدرسه استثنایی دخترانه «تلاش» دماوند عنوان کرد: هزینه سرویس کل سال گذشته ۵۰ میلیون تومان شد و اداره کل چهار ماه را تا اواسط دی‌ماه پرداخت کرد که حدود ۲۵ میلیون می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *