مرکز رشد پارک علم و فناوری ارومیه افتتاح شد | ابتکار آنلاین
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

مرکز رشد پارک علم و فناوری ارومیه افتتاح شد

انتشار: سه شنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۵:۴۷ |
کد خبر: 44719 |
بازدید: 49 views |
بدون دیدگاه


ارومیه- ابتکارآنلاین: مرکز رشد پارک علم و فناوری ارومیه با حضور «سورنا ستاری»، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی روز سه شنبه در آیین افتتاح این طرح گفت: این مرکز در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ مترمربع و با ۲۵ میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید.

حسن حیدری افزود: عملیات اجرایی این مرکز از سال ۱۳۸۸ شروع شده ولی به دلیل بی توجهی، بلاتکلیف مانده بود.

وی افزود: عملیات احداث این مرکز از سال ۱۳۹۴ و با حمایت دولت تدبیر و امید آغاز شد و با سرعت زیاد ادامه یافت.

وی اضافه کرد: ۸۴ شرکت و واحد فناور دانش بنیان در این مرکز استقرار دارد و علاوه بر اجرای ایده های علمی و فناورانه، به تولید محصولات نوین می‌پردازند.

به گزارش ایرنا پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.

مدیران این پارک در تلاش هستند تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده های نوآورانه و فناورانه را فراهم کنند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشند.

۱۲ رویداد شتاب «استارت آپ ویکند» از سال ۱۳۹۶ تاکنون با حمایت پارک علم و فناوری در آذربایجان غربی برگزار شده است و در مجموع ۳۹ ایده منتخب در مراکز رشد مراحل نخست اجرایی را طی می کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز میهمان مردم و مسوولان آذربایجان غربی است و در بدو ورود به دیدار نماینده ولی فقیه در این استان رفت؛ رونمایی از محصولات فناور و بازدید از شرکت های دانش بنیان و فناور این مجموعه از جمله برنامه های «ستاری» در روز جاری است.

بازدید از نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله صنعت هسته ای جمهوری اسلامی در دانشگاه ارومیه و دیدار با روسای دانشگاه ها و نخبگان استان از دیگر برنامه های این سفر یک روزه است.

آذربایجان غربی تا قبل از دولت تدبیر و امید از جمله استان های محروم در بخش های دانش بنیان و توسعه شرکت های فناور بود اما با اجرای طرح های توسعه پارک علم فناوری و مراکز رشد و تزریق اعتبارهای ملی و استانی، گام های بلندی برای توسعه بخش های علم وفناوری استان برداشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *