یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

ماه محرم و صفر سراسر درس و عبرت است

انتشار: جمعه, ۲۰ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۵۸:۳۴ |
کد خبر: 44612 |
بازدید: 37 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت‌الله اسماعیلی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه پس از دعوت خود و همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تنها توشه‌ای که در قیامت ما را با اطمینان از پل صراط رد می‌کند رعایت تقوا است، تقوا انسان را از گناه به دور نگه می‌دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – وی گفت: ماه محرم و صفر ماه سراسر درس و عبرت است؛ مرز انتخاب دنیای سالم و ناسالم اعمال خود انسان است که باید از این دنیا با خود به آن دنیا ببرد؛ با انجام اعمال صالح، سعادت دنیا و آخرت را داشته باشید.

 

اسماعیلی افزود: سعادت بزرگی است که ما پیرو امام حسین (ع) هستیم و چطور باید از دشمنان امام حسین دوری‌کنیم را هم بیان می‌کنم؛ در کشور کسی به خاطر دین‌داری کتک نمی‌خورد و کسی را به خاطر درس خواندن و مؤمن بودن مورد آزار و اذیت و بی‌احترامی قرار نمی‌گیرد و حتی در این مسیر تشویق می‌شود.

 

وی افزود: امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم، در جنگ اقتصادی به صبر و بردباری نیاز داریم و مدیرانی که به حرف مسوولان ارشد نظام گوش نمی‌دهند به‌موقع تنبیه خواهند شد.

 

امام‌جمعه قرچک تصریح کرد: در اقتصاد اسلامی باید هر آنچه داری را استفاده کنید و از داشته‌های خود به نحو احسن و شایسته استفاده کنید و هر کس در هر مقامی که قرار دارد باید مردم را راهنمایی کنند و اطرافیان خود را راهنمایی کنید تا از اقلام مورد نیاز را به‌اندازه خریداری کند.

 

وی بیان داشت: در بازار کار و بازار کسب کار باید اقتصاد اسلامی را رعایت کنیم و در خرید اقلام موردنیاز خود از کاسب‌هایی که دین‌دار هستند خریداری کنید.

 

اسماعیلی گفت: نکات رهبری که در خصوص اقتصاد مقاومتی بیان می‌کند رعایت کنید و اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد اسلامی است و از کمترین داشته‌های خود بهترین استفاده را ببریم؛ از ریخت‌وپاش‌های بی‌مورد در مراسم‌های خود خودداری کنیم و ریخت‌وپاش بی‌مورد را در مسائل دیگر و ضروری استفاده کنیم.

 

وی گفت: اربعین سرور و سالار شهیدان نقطه عطفی در بیداری دین اسلام است؛ اسلام با اربعین امام حسین (ع) به دین اسلام معرفی خواهد شد؛ اربعین یک منطق و تفکر سازنده به دنیای اسلام است و باید مراسم اربعین از طرف دولت‌های اسلامی تقویت شود و این تقویت‌ها باید از طرف همه نهادهای دولتی و فرهنگی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *