پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

لزوم تلاش روابط عمومی ها در جهت نهاینه کردن فرهنگ پاسخگویی در ادارات

انتشار: پنج شنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۱:۲۹ |
کد خبر: 44581 |
بازدید: 15 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار پیشوا گفت: روابط عمومی ها باید تلاش کنند تا ضمن تقویت و نهادینه کردن فرهنگ پاسخگویی در ادارات، امورات مردم مشفقانه، دلسوزانه و صادقانه پیگیری شود.

به گزارش  خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین عباسی در جمع مسئولان روابط عمومی ادارات پیشوا با گرامیداشت هفته ناجا گفت: امنیت کشور مرهون فداکاری های سبزپوشان نیروی انتظامی است که با تلاشی مضاعف از کیان کشور دفاع می کنند.

وی افزود: امروزه رویکرد نیروی انتظامی، رویکردی اجتماعی است و خوشختانه امنیتی را که امروز شاهد آن هستیم به واسطه همین رویکرد و آمادگی نیروهای امنیتی و انتظامی و همکاری و مشارکت مردم حاصل شده است.

 

روابط عمومی ها یکی از پیشران های توسعه سازمانی هستند

عباسی اظهار کرد: روابط عمومی به عنوان یکی از پیشران های مهم توسعه و پیشبرد امور در هر سازمانی هستند که با تخصصی تر شدن  و تقویت کار جمعی می توانند به سمت ایجاد رضایتمندی و پاسخگویی بهتر به مردم حرکت کنند.

وی با اشاره به ضرورت فراگیری آموزش های روابط عمومی توسط مسئولان و کارشناسان این حوزه گفت: آموزش لازمه کار همه است و هر فرد هر چقدر که خود را از آموزش بی نیاز ببیند ولی باز هم در در این آموزش ها نکاتی مطرح می شود که در جهت رفع خلاءهای و کاستی های موجود اثرگذار است.

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: از روابط عمومی ها به عنوان یک پل ارتباطی یاد می شود که با بهره گیری از مهارت های ارتباطی می توانند ارتباط دهنده و تسهیل کننده  روابط درون سازمانی و برون سازمانی باشند.

عباسی خاطرنشان کرد: نبود امکانات و تجهیزات مورد نیاز از دغدغه های بیشتر روابط عمومی های شهرستان است اما این باور و اراده هاست که می تواند یک روابط عمومی را اثربخش کند و اتفاقات خوبی رقم بزند کما اینکه در صورت وجود امکانات و نبود باور و اراده لازم، راه به جایی نمی توان برد.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: بکارگیری افراد متخصص و متعهد که بتوانند کارها و اقدامات عالمانه و فاخر را به منصه ظهور برسانند تاثیرگذاری وافری در انعکاس عملکرد خدمتگزاران مردم دارد.

وی گفت: قرارگیری مجموعه ظرفیت ها و پتانسیل های مجموعه های اداری در کنار یکدیگر می تواند موجب انجام کارها و اقدامات بزرگ و چشمگیری  در سطح شهرستان شود.

عباسی با اشاره به عدم شناخت درست برخی مدیران نسبت به جایگاه روابط عمومی ها گفت: سعی می کنیم باور مسئولان ادارات را نسبت به روابط عمومی ها تقویت کنیم زیرا که لازمه دستیابی به اهداف  و وظایف تعریف شده برای این حوزه، نیازمند باور و اعتماد مدیران نسبت به روابط عمومی ها و نقش و جایگاهی است که در پیشبرد اهداف سازمان سازمانی می توانند ایفا کنند.

وی افزود: این عزم باید در مسئولان روابط عمومی ها نیز وجود داشته باشد که با تکیه بر توانمندی ها و شناخت درست از وظایف محوله، جایگاه خود را به مدیران شناسانده و در جهت تقویت آن تلاش کنند تا عزم و اراده ای یکپارچه در مجموعه اداری ایجاد شود.

 

روابط عمومی ها باید علم و تخصص را هنرمندانه به کار بگیرند

عباسی گفت: روابط عمومی ها باید علم و تخصص خود را هنرمندانه به کار بگیرند و در جهت امیدبخشی و تقویت باور و اعتماد عمومی در جامعه تلاش کنند .

 

تلاش روابط عمومی ها در جهت نهاینه کردن فرهنگ پاسخگویی در ادارات

وی به نقش روابط عمومی ها در تکریم ارباب رجوع اشاره کرد و گفت: روابط عمومی ها آئینه تمام نما و پیشانی عملکرد ادارات هستند و باید تلاش کنند تا ضمن تقویت و نهادینه کردن فرهنگ پاسخگویی در ادارات، امورات مردم مشفقانه، دلسوزانه و صادقانه پیگیری شود.

 

نقصان در اطلاع رسانی یکی از خلاءهای دولت تدبیر و امید است

فرماندار شهرستان پیشوا ادامه داد: یکی از نقایص و خلاءهای موجود دولت تدبیر و امید در طول ۵ سال گذشته، نقصان در اطلاع رسانی مناسب بوده است.

عباسی با اشاره به فضاسازی های رسانه ای دشمن گفت: اگر روابط عمومی ها در انجام رسالت خویش کوتاهی کنند در واقع فضا را برای تبلیغات رسانه ای دشمن باز می کنند؛ روابط عمومی باید با اطلاع رسانی دقیق و وثیق، به سازمان و دستگاه خود در نزد مردم اعتبار بخشیده و اعتمادسازی کنند.

وی افزود: وجود دانشگاه های منطقه یک ظرفیت بی نظیر برای شهرستان محسوب می شود که باید از این ظرفیت جهت افزایش علم و فراگیری آموزش ها و مهارت های لازم استفاده نمود.

 

روابط عمومی ها در تقویت امید مردم نسبت به آینده تلاش کنند

عباسی با تاکید بر لزوم پرهیز از اقدامات فردی و جزیره ای گفت: همگی باید با هم افزایی و انجام کارهای گروهی، تعاملات بین دستگاهی، تبادل اطلاعات و افکار و همکاری و تعامل با فعالان رسانه ای در جهت تقویت باور و امید مردم نسبت به آینده تلاش کنیم.

وی با اشاره به لزوم تقویت همکاری و همگرایی میان روابط عمومی ها و خبرنگاران گفت: به زودی جلسات مجزایی را با حضور روابط عمومی ها و خبرنگاران شهرستان پیشوا و همچنین با خبرنگاران دشت ورامین برگزار خواهیم کرد تا فضا برای تعامل هر چه بیشتر آنها فراهم آید.

فرماندار شهرستان پیشوا یکی از مسائل موجود در شهرستان را مقوله آسیب های اجتماعی دانست و گفت:  نقشی که روابط عمومی ها در پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی منطقه بر عهده دارند بسیار حائز اهمیت است و می توانند با همدلی و همراهی و استفاده از تکنیک های ارتباطی و اثربخش، در جهت مقابله با این آسیب ها ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به هفته فرهنگی گفت: این هفته مختص یک اداره نیست بلکه همه ادارات در آن دخیل بوده و باید برنامه های خود را ارائه دهند.

عباسی افزود: شهرستان پیشوا به مدت یک ماه درگیر  پیش بینی تمهیدات و مطالعات کار، جمع بندی، اجرا و در نهایت آسیب شناسی برنامه های هفته فرهنگی خواهد بود و باید از این هفته به نحو بسیار مطلوبی در جهت فرهنگ سازی در زمینه های مختلف استفاده کرد.

وی با اشاره به لزوم تشکیل شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان پیشوا گفت: مجمع روابط عمومی ها به منظور تشکیل این شورا در آینده ای نزدیک برگزار خواهد شد تا بتوانیم برنامه های مدنظر را هماهنگ تر و تخصصی تر پیگیری نماییم.

 

مجموعه های اداری باید تمام قد پاسخگوی مطالبات قانونی مردم باشند

عباسی با بیان اینکه مدیران و کارکنان ادارات باید تمام قد در خدمت مردم و پاسخگوی مطالبات قانونی آنان باشند، اظهار کرد: مردم عملکرد مدیران شهرستانی را به کل نظام تعمیم می دهند و در واقع نوع برخورد مجموعه های اداری شهرستان در شکل گیری نوع نگاه مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی اثرگذار است.

وی با بیان اینکه تا آنجا که می توانیم باید قانون را به نفع مردم تفسیر کنیم، اظهار کرد: در مواردی که مردم مطالبات غیرقانونی دارند تا آنجا که می توانیم باید مهربانانه و  با رفتار و اخلاق پسندیده آنها را راهنمایی و به مسیر و مجرای قانونی سوق دهیم که در نهایت  شاهد رضایتمندی آنها باشیم زیرا که رضایتمندی عموم مردم جزو اهداف اصلی دستگاه های شهرستانی و نظام اداری کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *