پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

دهیاران پیشوا برای ایجاد درآمدهای پایدار روستایی پیش قدم شوند

انتشار: چهارشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۴۵:۴۴ |
کد خبر: 44548 |
بازدید: 23 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار پیشوا گفت: دهیاران پیشوا برای ایجاد درآمد پایدار در روستاها پیش قدم شده و طرح و برنامه ارائه دهند تا زمینه توسعه روستاها تسهیل شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین عباسی در جمع دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان پیشوا طی سخنانی اظهار داشت: بیمه روستاییان موضوع مهمی است که جزو اهداف و برنامه های اولویت دار دولت است ولی به دلیل عدم اطلاع رسانی لازم، کم و کاستی هایی در این زمینه وجود دارد که با همت و تلاش متولیان امر از جمله اداره کل روستایی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر رفع خواهد شد.

 

وی افزود: دهیاران در خط مقدم اجرای سیاست های دولت در روستاها هستند و تبیین برنامه ها و سیاست های دولت بر عهده شوراهاست.

 

عباسی خطاب به دهیاران گفت: شما دهیاران و شوراهای اسلامی با مردم روستا از نزدیک و به صورت چهره به چهره ارتباط دارید، مشکلاتشان را اطلاع داشته و درک می کنید و حتماً باید برای حل مشکلات آنها گام بردارید و تلاش کنید تا ضمن خدمت شایسته به مردم، مطالبه گری آنان را پاسخ عینی بدهید.

 

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: بحث اشتغال یکی از موضوعات مهم ملی است و جزو مسائل و دغدغه های مهم جوانان است که همواره ار سوی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور محترم مورد توجه و تاکید قرار می گیرد.

 

عباسی ادامه داد: از آنجا که قابلیت های و ظرفیت های روستاها متفاوت از یکدیگر است نمی توان نسخه واحدی برای همه روستاها نوشت بلکه باید به تناسب ظرفیت های موجود، تصمیم گیری و برنامه ریزی کرد.

 

وی با اشاره به ضرورت اهتمام دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها بر مسائل اجتماعی و امنیتی گفت: بخشی از اعتبارات دهیاری ها باید برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در روستاها هزینه شود تا بتوان ضمن رونق اشتغال، توسعه اقتصادی را در این مناطق و به تبع آن در سطح شهرستان و استان تهران به وجود آوریم.

 

عباسی افزود: سهیمه ۱۲۰۰ نفری شهرستان پیشوا برای بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان در سال جاری فرصت مناسبی است که بتوانیم خدماتی در شأن روستاییان ارائه دهیم.

 

فرماندار شهرستان پیشوا ادامه داد: شاید یک روستایی به دلیل مشغله زیاد توجه لازم را به بحث بیمه اجتماعی نداشته باشد و دهیاران باید به فکر آسایش و خدمات به آنها بوده و ضمن توجه به مباحث عمرانی و آبادانی در جهت شأن و شخصیت بخشی به آنان تلاش کنند.

 

وی با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید به روستاها، اظهار کرد: تغییر و تحولات روستاهای شهرستان پیشوا در دولت آقای روحانی به حدی چشمگیر است که هر فردی از این مناطق عبور کند این تغییرات را به وضوح درک و مشاهده کرده و بر آن اذعان دارد.

 

عباسی از دهیاران خواست با رعایت قوانین و مقررات مالی از هرآنچه موجب سوءظن به مجموعه دهیاری ها و ایجاد حاشیه و شائبه می شود پرهیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *