پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

۱٫۵ میلیارد دلار برای توسعه روستاها اختصاص یافته است

انتشار: دوشنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۵۴:۳۹ |
کد خبر: 44490 |
بازدید: 15 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی کشور برای توسعه بخش روستایی و عشایری اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سیده فاطمه حسینی در آیین بهره برداری از چهار طرح عمرانی و صنعتی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان ری عنوان کرد: توانمند سازی روستاییان به خصوص زنان روستایی، استفاده از فن آوری های نوین در تولیدات و کاهش مهاجرت از روستاها به حاشیه شهرهای بزرگ از مهمترین دلایل تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی بود.

وی با بیان اینکه بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی ریشه در حاشیه نشینی دارد، اظهار داشت: خشکسالی، نبود امکانات مناسب زندگی و توجه نکردن به روستاها از جمله دلایلی است که موجب مهاجرت و حاشیه نشینی روستاییان در اطراف شهرهای بزرگ می شود.

حسینی ادامه داد: امروز بسیاری از معضلات از جمله طلاق، اعتیاد و انواع بزه های اجتماعی در اثر مهاجرت روستاییان به اطراف شهرها ایجاد شده که باید دولت با ارائه برنامه های درست و منطقی زمینه مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را فراهم نماید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تولیدات روستاییان بر اساس کار جمعی اعضای خانواده استوار است، تاکید کرد: نقش زنان روستایی باید در برنامه های دولت برای توسعه مناطق روستایی بسیار پررنگ باشد تا زنان فرصت استفاده از منابع مالی و تصمیم گیری در اقتصاد خانواده را بیشتر از گذشته بر عهده داشته باشند.

وی یادآور شد: مجلس ۱۵ درصد از اعتبارات اختصاص داده شده به توسعه روستاها را برای استفاده از فن آوری های نوین در کسب و کارهای روستایی در نظر گرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: جوانان روستایی باید از استارت آپ ها برای هدایت محصولات روستایی به بازار شهر نهایت استفاده را انجام دهند تا بدین وسیله زمینه رشد و توسعه روستاها در کشور فراهم شود.

۱۵ مهر ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ملی روستا و عشایر نامگذاری شده است.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *