پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

دومین جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی شهرستان پردیس برگزار شد

انتشار: یکشنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۹:۳۷ |
کد خبر: 44455 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: دومین جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی در شهرستان پردیس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – این جلسه به ریاست صادق بنیادی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار و با حضور حسنوند فرمانده انتظامی، آسیایی رئیس شبکه بهداشت، موسوی عضو شورای شهر پردیس، سلیمانی فر رئیس شورای شهرستان، سیفی رئیس اداره ورزش و جوانان، حقیقت شعار رئیس اتاق اصناف و نمایندگانی از بخشداری ها، شهرداری ها و دفتر امام جمعه و کارشناسان اداره فرهنگی و اجتماعی و برنامه ریزی فرمانداری در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار و حاضرین به ارائه گزارش اقدامات کمیته های پنج گانه ستاد پرداختند.

معاون فرماندار پردیس با اشاره به برگزاری جلسه ستاد اربعین استان تهران و موارد مطرح شده در این جلسه گفت: هماهنگی‌های لازم میان دو کشور انجام گرفته و با موکب های فعال در تهران و دیگر استانهای کشور برای استقرار و ارسال تجهیزات گفتگوهایی انجام شده تا کار انتقال و استقرار موکب ها در مسیر و صدور روادید برای مسئولان و خادمان موکب ها به سرعت انجام شود.

بنیادی به افزایش ظرفیت خدماتی و رفاهی مرزهای مشترک با عراق اشاره کرد و افزود: هر چند ظرفیت پارکینگ ها بسیار افزایش یافته اما توصیه اکید مسئولان، حرکت عاشقان سیدالشهدا به صورت کاروانی و بدون وسایل نقلیه شخصی است تا کار سازماندهی در مرزهای خروجی با سرعت و دقت بیشتری انجام گیرد و از ازدحام ترافیک جلوگیری شود.

در ادامه جلسه روسای کمیته های مشارکت های مردمی، بهداشت و ایمنی و اطلاع رسانی و مستندسازی و نمایندگان شهرداری ها و بخشداری ها گزارشی از اقدامات انجام گرفته، ارائه کردند و سپس فرمانده انتظامی شهرستان برخی نکات انتظامی و امنیتی مربوط به کنترل گذرنامه و روادید، جلوگیری از ورود افراد بدون مجوز به خاک عراق و هجمه های روانی دشمنان برای ایجاد خلل در همبستگی مردم کشورهای ایران و عراق را بیان کرد.

در پایان مقرر شد کمیته فرهنگی و تبلیغی با محوریت دفتر امام جمعه شهرستان نسبت به تهیه بسته آموزشی و فرهنگی اقدام و با استفاده از ظرفیت کمیته اطلاع رسانی و مستند سازی، اطلاع رسانی عمومی آن انجام شود.

هماهنگی اتاق اصناف، شهرداری ها، بخشداری ها و شوراهای صنعتی برای ایجاد شرایط مناسب و تسهیل در دریافت نذورات غیر نقدی و اعلام عمومی شماره حساب برای دریافت نذورات نقدی، از دیگر مصوبات این جلسه بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *