سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

گام برداشتن در مسیر اعتلای فرهنگ جامعه مایه افتخار است

انتشار: شنبه, ۱۴ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۷:۱۷ |
کد خبر: 44429 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


گرمسار – ابتکارآنلاین: امام جمعه گرمسار گام برداشتن در مسیر اعتلای فرهنگ جامعه مایه افتخار دانست و گفت: کانون های مساجد هم در این زمینه پیشرو هستند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سیدعلیرضا آرامی در نشستی با مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، نقش کانون های مساجد را در توسعه مسجد محوری و جذب جوانان و نوجوانان به مساجد مهم خواند و گفت: ارتباط مستقیم و چهره به چهره با نوجوانان و جوانان از حساسیت بسیاری برخوردار است.

 

 

 

وی با تاکید بر اینکه جذب و تربیت جوانان و نوجوانان از رسالت های  اصلی کانون های فرهنگی هنری مساجد است ادامه داد: باید خروجی کار از مساجد مناسب و مطلوب باشد در غیر اینصورت فایده ای ندارد.

 

 

 

آرامی با بیان اینکه امروز کسلی و تنبلی باید کنار گذاشته شود اضافه کرد: در جنگ فرهنگی دشمن هستیم و در دفاع مقدس جنگ نظامی که جهاد شبانه روزی بود امروز نیز باید در جنگ فرهنگی جهاد کرد.

 

 

 

امام جمعه گرمسار با اشاره به اینکه اگر در جنگ فرهنگی همت نداشته باشیم دشمن به راحتی برنامه های خود را به اجرا در خواهد آورد اظهارداشت: کانون ها خط مقدم فعالیت فرهنگی هستند.

 

 

 

وی، یکی از مهمترین برنامه ها برای تربیت نوجوانان و جوانان متعهد، آشنایی آنان با معارف دینی را از طریق حضور در مساجد دانست و افزود: این مهم در صورتی محقق می شود که بتوانیم آنان را با مسجد مأنوس و حضورشان را در مسجد بیشتر کنیم.

 

 

 

آرامی اذعان داشت: برای افزایش معرفت دینی نوجوانان و جوانان و تربیت دینی آنها، باید شرایط حضور آنان را در مساجد فراهم آورد تا با حضور در مسجد، از آسیب ها و آفت های احتمالی که در معرض آن هستند، حفظ شوند.

 

 

 

امام جمعه گرمسار افزود: برای داشتن جامعه ای دینی و ارزشی و برخورداری از جوانان و نوجوانان پایبند به مسایل و مبانی اسلامی ایرانی کانون های فرهنگی هنری بر دو موضوع جذب و آموزش باید تاکید بیشتری داشته باشند.

 

 

 

وی با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد، رسالت عظیم مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را بر عهده دارند، اظهار کرد: اقدامات آنها در راستای استواری پایه های نظام است و همین نگاه ارزشمند برای تقویت نظام و مقوله فرهنگ باید ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *