پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

نمایشگاه کشفیات فرماندهی انتظامی شرق استان تهران افتتاح شد

انتشار: شنبه, ۱۴ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۶:۲۹ |
کد خبر: 44426 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: همزمان با دومین روز از هفته نیروی انتظامی ، نمایشگاه کشفیات فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران در حوزه های مختلف افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این نمایشگاه که روز شنبه در یگان ویژه فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران واقع در شهرستان پیشوا برپا شده، کشفیات نیروی انتظامی شرق استان در حوزه مواد مخدر ، مشروبات الکلی ، سوخت ، لوازم سرقتی ، سلاح های سرد مربوط به دستگیری اشرار مخلان نظم و امنیت و کالاهای قاچاق در معرض دید عموم قرار گرفت.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: مهمترین وظیفه پلیس حفظ و استقرار امنیت پایدار در جامعه است و در این مسیر همراهی مردم به عنوان مهمترین پشتوانه اجتماعی را با خود به همراه دارد.

سردار عبدالرضا ناظری با اشاره به دستاوردهای فرماندهی انتظامی شرق از مهرماه سال گذشته تا مهرماه امسال اظهار داشت: کاهش ۷ درصدی سرقت های کلان، کاهش ۱۲ درصدی سرقت منزل ، کاهش ۴۶ درصدی سرقت مسلحانه و نیز کاهش ۱۶ درصدی سرقت به عنف نتیجه گوشه ای از تلاش های پرسنل انتظامی شرق استان تهران است.

وی از افزایش ۲۲ درصدی کشف سلاح و مهمات شکاری ، افزایش ۴۶ درصدی کشف سلاح جنگی ، افزایش ۵۳ درصدی کشف مواد مخدر و افزایش ۱۹ درصدی دستگیری سارقان به عنوان دیگر دستاورد فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران یاد کرد.

ناظری با اشاره به اجرای طرح تجمیع واحدهای پلیس ۱۱۰ در ستاد فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: طی یکسال گذشته شهروندان شرق تهرن ۳۱۱ هزار تماس با فوریت های پلیس ۱۱۰ تماس گرفته اند که از این تعداد ۲۲۴ هزار مورد عملیاتی شده است.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران افزود: تعداد تماس های مردم با پلیس ۱۱۰ نسبت به سال گذشته ۳ درصد افزایش یافته که این نشان از اعتماد مردم به پلیس دارد.

ناظری با اشاره به عملکرد فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران در حوزه ترافیک از کاهش ۱۶ درصدی تصادفات منجر به فوت در راه های مواصلاتی این بخش از استان تهران خبر داد.

وی گفت : طی این مدت ۲۴ هزار و ۳۲۰ جلد گواهینامه صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته ضمن این که ۲۱ هزار خودرو طی این مدت شماره گذاری شده است.

وی یکی از مهمترین مأموریت های فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران را مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد و افزود: طی یکسال گذشته بیش از یک هزار و ۶۵۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در این بخش از استان تهران کشف شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ریالی ۱۰۱ درصد رشد داشته است.

فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهرن تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را برعهده دارد.

۱۳ تا ۱۹ مهرماه هفته نیروی انتظامی نام دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *