سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

لزوم انجام مصوبه کمک بخشداری جهت اجرای طرح پیاده‌روی جاماندگان اربعین

انتشار: پنج شنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۱:۵۶:۱۷ |
کد خبر: 44365 |
بازدید: 48 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند موضوعاتی همچون لزوم انجام مصوبه کمک بخشداری جهت اجرای طرح پیاده‌روی جاماندگان اربعین این شهرستان مطرح شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: وقتی موضوع اربعین مطرح می‌شود، به خصوص در چند سال اخیر که حرکت‌های بزرگ و راهپیمایی عظیم در عراق یک حرکت سیاسی و فرهنگی است و نشان از اقتدار مردم مسلمان کشورهای اقصی نقاط جهان دارد.

 

وی افزود: بخشی از نشست‌های ستاد اربعین، حاکمیتی است و باید توسط دولت انجام شود که در حوزه‌های امنیت و تردد و ویزا سایر مسائلی است که جنبه حقوق عمومی دارد و دولت ناچار است وارد عرصه شده و دخالت کند.

 

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: اگر قرار است تفاهمی با کشور عراق بسته شود و یا ویزایی صادر شود یا امنیت در این رابطه برقرار شود، اجرای آن به دولت مربوط است، اما نفس عمل این حرکت بزرگ مردمی محور بودن آن می‌باشد.

 

جهانشاهی بیان کرد: در خصوص مراسم طرح پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی نیز مقرر شده است نقطه‌ای در سطح شهرستان به عنوان پایلوت مشخص شود و براساس تصمیمات اتخاذ شده توسط مسئولان در نشست مقرر شد که این حرکت به نوعی شهرستانی برگزار شود.

 

وی در ادامه گفت: امیدواریم امسال مراسم به صورت گسترده‌تر و شهرستانی انجام شود و این کمک همه به ویژه هیات امنای محلات مختلف، مردم و نهادهای دولتی مختلف را می‌طلبد.

 

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: حدود ۸۰ میلیون تومان هزینه برای اجرای این طرح برآورد شده و فاصله پیاده‌روی حدود ۱۰ کیلومتر پیش‌بینی گردید که در سال گذشته در روستای زیارت شهر کیلان برگزار شد.

 

جهانشاهی تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی ممکن است برخی توانایی شرکت در راهپیمایی اربعین در عراق را نداشته باشند از این رو راهپیمایی جاماندگان در سطح شهرستان دماوند برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *