سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

بخش اورژانس در ورودی بیمارستان سوم شعبان باید اتاق تریاژ باشد

انتشار: چهارشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۴۹:۴۳ |
کد خبر: 44334 |
بازدید: 60 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند با بیان اینکه فضای فیزیکی بیمارستان سوم شعبان با الزامات و استانداردها مغایر است، گفت: بخش اورژانس در ورودی بیمارستان سوم شعبان باید اتاق تریاژ باشد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علی شیوا در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند در محل فرمانداری اظهار کرد: بیمارستان سوم شعبان دماوند در زمان ساخت استانداردهای خاصی برای آن در نظر گرفته شده و استانداردهای تقریبی آن مشخص است، بعداً برخی تغییرات ناگزیر در آن ایجاد شد که به دلیل تغییر حوزه نفوذ بیمارستان بود.

 

وی افزود: این تغییر باعث برخی اتفاقات در معماری بیمارستان شد و آی سی یو و یا اورژانس به آن اضافه شد، اکنون یک دستورالعمل از سوی وزارت بهداشت و درمان به اسم الزامات، استانداردها و ضوابط فضای فیزیکی بخش اورژانس داریم.

 

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: گزارش کارشناسی واصله به فرمانداری حاکی از این است که فضای فیزیکی بیمارستان سوم شعبان با این الزامات و استانداردها مغایر است، به عنوان مثال در بخش اورژانس الزاماً باید اتاق تریاژ در ورودی مجموعه باشد.

 

شیوا با اشاره به اینکه در حال حاضر در بهداشت و درمان این بیمارستان به دلیل طراحی نادرست معماری شاهد شکایات مردمی ناشی از ترددها و سردرگمی هستیم، گفت: در وضعیت نرمال شاید این مشکل چندان چشمگیر نباشد، اما اگر همزمان چند مورد اورژانسی و تصادفی در بیمارستان باشد این وضعیت باعث خستگی و فرسودگی کادر درمانی می‌شود.

 

وی عنوان کرد: باید در دو فاز بحرانی و معمولی به بیمارستان نگاه کنیم که ممکن است با یکدیگر تداخل پیدا کنند، طی بازدیدهای میدانی مشخص شد که بیماری که به بیمارستان مراجعه می‌کند مجبور است رفت و آمدهای بسیاری را در بیمارستان تحمل کند.

 

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند تأکید کرد: قاعدتاً در کنار تریاژ باید پزشک حاضر باشد و نیز مسائل مالی باید به گونه‌ای باشد که بر سر راه درمان توقف ایجاد نکند، اما بیمارستان سوم شعبان با این استانداردها مغایر است.

 

شیوا در پایان گفت: برخی خطرها روانی است، گاهی مردم از ترس اینکه به آنها رسیدگی نمی‌شود تصور می‌کند که او را می‌پیچانند و این عصبانیت وقتی در جامعه پخش شود این پالس را می‌دهد که این بیمارستان در رسیدگی به بیمار تأخیر دارد و در شرایط بحرانی جمع کردن مردم سخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *