یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

تاکید فرماندار بر افزایش اشراف نمایندگان مردم در شوراها به قوانین و مقررات جاری

انتشار: چهارشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۴۹:۱۵ |
کد خبر: 44332 |
بازدید: 27 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: اعضای دوره پنجم شوراهای اسلامی روستاهای بخش بومهن به همراه بخشدار و دهیاران روستاهای این بخش با فرماندار پردیس به گفتگو نشستند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در ابتدای این نشست صمیمی بخشدار بومهن توضیحاتی پیرامون وضعیت کلی بخش و تعداد روستاهای دارای شورا و دهیاری ارائه کرد و از ظرفیت های دامپروری و کشاورزی بخش بومهن سخن گفت.

در ادامه رئیس شورای بخش بومهن ضمن بیان برخی مشکلات حوزه روستایی از قبیل پایین بودن نرخ اشتغال، تغییر کاربری اراضی کشاورزی، نارسایی های فرهنگی و اجتماعی و کمبود سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه، از تلاش، همکاری، همدلی و حمایت شوراهای روستایی بخش بومهن به منظور ایجاد زمینه زندگی بهتر و با نشاط  برای مردم روستا خبر دادند.

در ادامه این جلسه امیرالله حقیقی فرماندار شهرستان پردیس شوراها را برآمده از بطن جامعه و نخبگان و منتخبان مردم دانست و افزود: اعتماد مردم به افراد منتخب، اعتمادی بر پایه شناخت و برنامه‌های ارائه شده در زمان انتخابات است و این وظیفه اعضای شوراهای اسلامی را سخت‌تر می‌کند.

فرماندار پردیس پندار رقابت شوراهای اسلامی با دستگاه‌های اجرایی را باوری غلط ذکر کرد و گفت:  هرچند شوراها هنوز با وضعیت آرمانی و خاستگاه خود فاصله دارند اما سپردن امورات جامعه به دست منتخبان امین، متعهد و متخصص از میان خود و مردم با استفاده از انتخاباتی سالم، یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی است که باید برای تقویت این نهاد مقدس و ارتقاء جایگاه آن تلاش کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان پردیس تلاش برای افزایش اشراف اعضای شوراها به قوانین و مقررات را بسیار ضروری دانست و گفت: مسئولان اجرایی باید دوره های آموزشی مرتبط را برای اعضای شوراها برگزار کنند و در مواجهه با مشکلات شوراها را یاری نمایند، از سوی دیگر اعضای شوراها  نیز باید با دقت و جدیت ویژه، موارد و ظرفیت‌های قانونی را شناخته و بهترین بهره را نصیب مردم گردانند و از رفتار های سلیقه‌ای، جانبدارانه و به دور از قانون خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *