یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

زندگی مسئولان با مردم نباید متفاوت باشد

انتشار: سه شنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۳:۵۶ |
کد خبر: 44325 |
بازدید: 19 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: مسئولان باید برای از بین بردن فقر، بیکاری و ایجاد رفاه برای مردم احساس مسئولیت کنند و طوری رفتار نکنند که زندگی آنها با مردم فرق کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – این مرجع تقلید روز سه شنبه دردیدار فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره)، از گرانی، بیکاری و فقر درکشور انتقاد کرد و افزود: امروز گرانی مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده، همه مردم از نظر معیشتی در زحمت هستند.

وی بابیان اینکه گرانی، فقر و بیکاری برخلاف موازین اسلام است و لازم است فکری برای حل این مشکل شود، ادامه داد: مسئولان درخدمت رسانی طوری عمل کنند که مردم از نظر اقتصادی مشکلی نداشته باشند.

آیت الله نوری همدانی، گفت: در اسلام آمده است که باید بین همه آحاد مردم، مساوات باشد و همه در سطوح مختلف زندگی با هم توازن داشته باشند،این طوری نباشد زندگی مسئولان با مردم فرق کند.

 

** فقر و بیکاری برخلاف موازین اسلام است

این مرجع تقلید دربخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: روایت پیامبر اکرم(ص) است که فرمودند« کسی که شب سیر بخوابد در حالی که همسایه او گرسنه سر بر بالین گذاشته او مسلمان نیست»، این مسئله نشان می دهد، اسلام مخالف فقر است و تمام تلاش اهل بیت(ع) براین بود همه مردم در سطوح واحد معیشتی زندگی کنند.

وی در ادامه کمیته امداد را از یادگاری های امام راحل و پایگاه خوبی برای فقر زدایی برشمردند و تأکیدکرد: در اسلام فقر نداریم، اگر در جامعه اسلامی فقر وجود دارد به خاطر عدم توجه به مبانی دینی است .

به گفته این مرجع تقلید ،انفال در دین منابعی برای فقر زدایی است، باید بهره برداری صورت گیرد تا فقر درجامعه اسلامی ریشه کن شود و چون از انفال بهره برداری درستی نمی شود، باعث این همه فقر در جامعه شده است که برای جامعه اسلامی زیبنده نیست .

آیت الله نوری همدانی گفت: هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به جامعه اسلامی و ریشه کن کردن فقر نیست.

این مرجع تقلید درتوصیه به مسئولین کمیته امداد در کمک رسانی به خانواده های نیازمند، افزود: در کمک به فقرا مسائلی را باید رعایت کرد که ازجمله آن حفظ حرمت خانواده و احترام به مستمندان است.

وی ادامه داد: برای ریشه کن شدن فقر، لازم است همه مردم کمک کنند تا در اسلام فقیری نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *