سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

وحدت، رمز موفقیت دوران دفاع مقدس بود

انتشار: سه شنبه, ۳ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۱۱:۰۳ |
کد خبر: 44106 |
بازدید: 21 views |
بدون دیدگاه


اصفهان- ابتکارآنلاین: رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جموری اسلامی گفت: وحدت و همدلی، ایثار و فداکاری رزمندگان و هدایت های حکیمانه حضرت امام خمینی(ره)، رمز موفقیت کشورمان در دوران دفاع مقدس بود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا- امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان روز سه شنبه در نشست هفته دفاع مقدس در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان با اشاره به اینکه رژیم بعث عراق با ۱۲ لشگر و ۴۵ تیپ با پشتیبانی شرق و غرب در ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ به ایران حمله کرد، افزود: ملت بزرگ ایران در این جنگ نابرابر با تقدیم ۲۱۳ هزار شهید، ۵۷۴ هزار جانباز و ۴۳ هزار آزاده، دشمن را در اهدافش ناکام گذاشت.

وی با اشاره به اینکه دشمنی استکبار به سرکردگی آمریکا با ایران از بدو پیروزی انقلاب شکل گرفت و پس از شکست در جنگ تحمیلی نیز به اشکال مختلف ادامه یافت، گفت: امروز آمریکا و حامیانش با جنگ های نیابتی، فضای مجازی، جنگ اقتصادی، جنگ روانی، تحریم ها و دیگر ترفندها درصدد ضربه زدن به نظام اسلامی هستند.

فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی اضافه کرد: راه برون رفت از شرایط کنونی ناظر به تجربیات دوران دفاع مقدس، حضور مردم در صحنه، عملیاتی کردن درست مولفه های اقتصاد مقاومتی و تبعیت محض از تدابیر و فرامین رهبر معظم انقلاب است.

پوردستان تاکید کرد: نیروهای نظامی اعم از سپاه و ارتش، انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی در شرایط کنونی با آمادگی کامل و اشراف اطلاعاتی، حرکت های دشمن را در مرزهای آبی و خاکی کشور رصد می کنند و اجازه هیچگونه تحرکی را به دشمنان و مزدوران نمی دهند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش همچنین با محکوم کردن حادثه تروریستی در اهواز گفت: این عملیات بلحاظ نظامی ارزشی ندارد و بطور قطع پاسخ جمهوری اسلامی ایران هم برای تروریست ها و هم حامیانشان، پشیمان کننده خواهد بود.

این نشست با حضور جمعی از قشرهای مختلف مردم و مسئولان گلپایگان با هدف تبیین و یادآوری ایستادگی، ایثار و شهادت و دلاورمردی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

شهرستان گلپایگان با جمعیت افزون بر ۹۰ هزار نفر در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *