یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

متوسط نرخ بیکاری در گرمسار کمتر از ۸ درصد است

انتشار: دوشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۴۸:۴۱ |
کد خبر: 44052 |
بازدید: 16 views |
بدون دیدگاه


گرمسار – ابتکارآنلاین: فرماندار گرمسار بابیان اینکه نیمی از صنایع استان سمنان در این شهرستان واقع است، گفت: حمایت از تولید باعث شده تا نرخ بیکاری شهرستان کمتر از هشت درصد باشد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – داریوش طاهری بابیان اینکه اقدامات خوبی برای جذب سرمایه‌گذار و رفع مشکل واحدهای تولیدی در گرمسار صورت گرفته است، بیان کرد: در سال۹۲ بیش از ۴۰ درصد صنایع شهرستان علناً تعطیل بودند که در پنج سال اخیر با حمایت‌های صورت گرفته این واحدها به چرخه تولید بازگشته‌اند و این امر یکی از دلایلی است که امروز آمار نرخ بیکاری در شهرستان کمتر از هشت درصد باشد.

 

وی افزود: افزایش رونق اقتصادی در سایه رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری در گرمسار می‌تواند شرایط را برای ایجاد مشاغل بیشتر در این شهرستان مهیا کند تا شاهد کاهش هرچه بیشتر آمار نرخ بیکاری باشیم.

 

آمادگی برای جذب سرمایه‌گذار

 

فرماندار گرمسار درباره ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در این شهرستان، گفت: ۸۰ درصد نمک تولیدی استان سمنان متعلق به گرمسار است و این امر می‌تواند در سایه جذب سرمایه‌گذار، فرصت‌های شغلی خوبی را فراهم کند.

 

طاهری وجود منطقه ویژه اقتصادی و نزدیکی به پایتخت را دو مزیت عمده گرمسار برای جذب سرمایه‌گذار دانست و بیان کرد: صنایع این شهرستان به سه مشکل عمده کم‌آبی، رکود اقتصادی و همچنین فقدان بازار روبرو هستند که برای رفع این موانع اقدامات ویژه‌ای در دستور کار دولت قرار دارد اما بازهم ریشه‌کنی آن‌ها نیازمند پیگیری‌های مستمر در سطح ملی و فرا منطقه‌ای است.

 

وی بر ضرورت جذب سرمایه‌گذار برای صنایع کم آب‌بر در گرمسار تأکید کرد و گفت: یکی از زیرساخت هایی که می تواند امروز به جذب سرمایه گذار در این حوزه کمک کند، منطقه ویژه اقتصادی است که آمادگی جذب هرگونه سرمایه گذار را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *