سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

فرهنگ زیارت مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته است

انتشار: دوشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۴۸:۱۶ |
کد خبر: 44051 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: فرهنگ زیارت به ویژه در ایام مذهبی مانند اربعین ومحرم مورد تهاجم دشمنان قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام غلامرضا عادل روز دوشنبه در نهمین نشست نمایندگان آستان‌های مقدس و بقاع متبرک ایران اسلامی که در حرم عبدالعظیم (ع) برگزار شد، اظهار داشت: در ایام زیارتی از جمله اربعین و محرم، حجم تبلیغات منفی دشمنان علیه فرهنگ زیارت افزایش می یابد.

وی یادآور شد: دشمنان با انواع حیله ها قصد کمرنگ کردن فرهنگ زیارت در بین مردم کشور را دارند تا به اهداف خود دست یابند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور عنوان کرد: اتهام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تبلیغات دروغین در مورد امامزادگان ساختگی در ایران از اقدامات و برنامه های دشمنان به شمار می رود.

وی افزود: تهمت هایی که در مورد موضوع زائران کشورها و برعکس مطرح می شود، برنامه و توطئه چینی دشمنان اسلام و قرآن بود تا بین مسلمانان در دو کشور تفرقه اندازند.

حجت الاسلام عادل اضافه کرد: اتهام زنندگان به نظام در خصوص امامزادگان قصد دارند تا اعتماد مردم را نسبت به نظام ،اعتقادات و باورهای دینی متزلزل و سست کنند.

نهمین نشست نمایندگان آستان‌های مقدس و بقاع متبرک ایران اسلامی امروز (دوشنبه) با حضور نمایندگانی از آستان قدس رضوی، آستان مقدس حضرت معصومه (س)، حضرت احمد بن موسی(ع)، حضرت عبدالعظیم (ع)، مسجد مقدس جمکران، بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت و همچنین سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت کارگروه‌های هفت گانه در اعتاب جهان اسلام نسبت به نحوه ادامه فعالیت کارگروها بحث و تبادل نظر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *