سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

لزوم برنامه‌ریزی مناسب در جهت کاهش طلاق و افزایش ازدواج در قرچک

انتشار: دوشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۴۶:۱۵ |
کد خبر: 44048 |
بازدید: 26 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: سرپرست فرمانداری شهرستان قرچک تأکید کرد: ادارات متولی در بحث کاهش طلاق و افزایش ازدواج در شهرستان قرچک برنامه‌ریزی مناسب داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – بهمن خطیبی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قرچک ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ویاران باوفای آن حضرت و آرزوی قبولی عزاداری‌ها، به ذکر مهم‌ترین مشکلات جوانان پرداخت و تأکید داشت: ادارات متولی در بحث کاهش طلاق و افزایش ازدواج برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهند و با افزایش کمی و کیفی جلسات و کارگاه‌های مشاوره‌ای، اقدام مؤثری در جهت کاهش طلاق و افزایش میل جوانان به مقوله ازدواج انجام دهند.

 

وی در رابطه با اجرای برنامه‌های نشاط اجتماعی در حوزه جوانان تأکید داشت و از دستگاه‌های متولی خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات، اجرای برنامه‌ها را در دستور کار قرار دهند.

 

ایشان همچنین تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد را از ضروریات جوامع امروزی عنوان کرد و اظهار داشت: دستگاه‌ها باید حمایت لازم را در راستای تقویت و افزایش این تشکل‌ها داشته باشند.

خطیبی تأکید کرد: ادارات شبکه بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، بهزیستی، دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش نسبت به افزایش کمی و کیفی برگزاری کارگاه‌های مشاوره در راستای ترغیب جوانان به امر ازدواج اقدام کنند.

 

رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قرچک بیان داشت: شبکه بهداشت و درمان نسبت به اجرای برنامه‌های آگاه‌سازی در راستای پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی در بین جوانان و نوجوانان در سطح مدارس و دانشگاه‌ها اقدام نماید.

حضور نماینده جوانان در جلسات آتی ستاد ساماندهی امور جوانان

 

علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک نیز در این جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسه قبل و گزارش اجمالی از جمعیت جوانان شهرستان، مطالبات اصلی قشر جوان شهرستان در حوزه‌های مختلف را ارائه کرد.

 

وی افزود: جهت هم‌فکری و بیان نقطه نظرات، نماینده جوانان شهرستان در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان دعوت به عمل آید.

جعفری تأکید کرد: اداره‌های ورزش و جوانان و فنی و حرفه‌ای در راستای اجرای طرح‌های افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی و فنی برای جوانان شهرستان برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

 

گفتنی است جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قرچک به ریاست بهمن خطیبی سرپرست فرمانداری و با حضور علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، محسن خادمی رئیس اداره ورزش و جوانان و دیگر اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *