یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

هیات بازرسی، امنیت محل حادثه تروریستی اهواز را بررسی می کند

انتشار: یکشنبه, ۱ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۷:۲۸:۴۸ |
کد خبر: 44044 |
بازدید: 15 views |
بدون دیدگاه


اهواز – ابتکارآنلاین: فرماندار اهواز گفت: مباحث امنیتی حادثه تروریستی دیروز در اهواز از سوی هیات های رسمی بازرسی ارتش، سپاه، ناجا و ستاد فرماندهی کل قوا در حال بررسی است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – جمال عالمی نیسی یکشنبه در حاشیه جلسه هماهنگی برگزاری مراسم تشییع شهدای حمله تروریستی اهواز، در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: این گروه های کارشناسی برای بررسی نقاط ضعف و قوت مسائل امنیتی برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز از تهران به اهواز آمده اند که نتیجه گزارش های آنها متعاقبا اعلام می شود.

عالمی نیسی همچنین درباره دعوت عمومی از شهروندان برای شرکت در مراسم تشییع شهدای حمله تروریستی گفت: در جلسه امروز درباره تامین امنیت مراسم فردا (دوشنبه) تصمیم گیری می شود و همه جوانب آن در نظر گرفته می شود، بنابراین شهروندان می توانند بدون نگرانی در این مراسم شرکت کنند.

وی در ادامه درباره تعداد شهدای حادثه دیروز گفت: در حادثه تروریستی شنبه ۲۵ نفر کشته شده اند که ۲۴ نفر تعیین هویت شده اند و یک نفر همچنان مجهول الهویه است.

 

*۱۲ شهید شهرستانی

معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان نیز در گفت وگو با خبرنگاران گفت: ۲۲ نفر از شهدای حادثه تروریستی در اهواز از نظامیان بوده اند.

سرهنگ میرعبدالرضا حاجتی افزود: ۲ نفر از شهدا از ارتش، یک شهید سرباز نیروی انتظامی و ۱۹ نفر از شهدا از نیروهای سپاه هستند و مابقی نیز افراد عادی و مردمی هستند.

وی با بیان اینکه ۱۲ نفر از شهدا اهوازی هستند، اضافه کرد: مابقی آنها از اهالی رامهرمز، باغملک، دزفول، بهبهان، گتوند و هفت شهید نیز مربوط به شهرهای خرم آباد و مشهد می باشند.

حاجتی تعداد شهدای حادثه تروریستی را ۲۴ نفر اعلام کرد و گفت: اختلاف آمار مربوط به یک نفر است که هنوز مجهول الهویه است.

وی اظهار داشت: تروریست های حادثه نیز چهار نفر بودند که سه نفر از آنها در محل و یک نفر در بیمارستان کشته شده است.

حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح شنبه، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، منجر به شهید و مجروح شدن عده ای از شهروندان شد. یک کودک نیز در این حادثه شهید شده است.

در پی این حادثه نماینده ولی فقیه در استان و استاندار طی بیانیه ای مشترک روز دوشنبه را عزای عمومی اعلام کردند.

از ۶۷ نفر مصدوم حمله تروریستی به رژه نیروی های مسلح در اهواز تاکنون ۲۷ نفر از بیمارستان مرخص شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *