یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

شهدای ترور، تاوان استقلال خواهی ملت ایران است

انتشار: یکشنبه, ۱ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۷:۲۷:۲۹ |
کد خبر: 44023 |
بازدید: 16 views |
بدون دیدگاه


لاهیجان – ابتکارآنلاین: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: شهدای سرافراز و مظلوم ترور، تاوان استقلال خواهی ملت سربلند و رشید ایران اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدباقر نوبخت روز یکشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان فنی و حرفه ای زینبیه و کار و دانش حجاب شهرستان رودسر در شرق استان گیلان با بیان این مطلب اظهار داشت: ملت ایران شهدایی همچون علی انصاری اولین استاندار شهید کشور از رودسر، شهیدان نورانی، کریمی، عشوری و علیزاده و شهدای جنگ تحمیلی و سردارانی مانند املاکی را در ازای حفظ استقلال تقدیم کرده و در عین حال پیروزی های زیادی را نیز بدست آورده ایم.

وی ادامه داد: اگر امروز ایران اسلامی، استقلال خود را از دست دهد و به آنچه دولت آمریکا می گوید عمل کند؛ تحریمی نیز وجود نخواهد داشت.

معاون رئیس جمهوری گفت: امروز علاوه بر اینکه ملت ایران استقلال خود را حفظ کرده؛ در ردیف کشورهای پیشرفته و توسعه یافته جهانی نیز قرار گرفته و در همه شاخص ها پیشرفت های قابل توجهی کرده به گونه ای که براساس آمارهای بین المللی؛ ایران از نظر شاخص های علمی بین ۱۷۰ کشور جهان، جایگاه شانزدهم را دارد.

به گفته نوبخت، امروز ایران از نظر رشد علمی در جایگاه پنجم جهانی قرار دارد و تنها چهار کشور از نظر رشد علمی از ایران جلوتر هستند و این افتخار ماست که به چنین جایگاه علمی در دنیا رسیده ایم درحالیکه در رژیم گذشته، کشور ما در استعمار دولت های دیگر بود.

وی با اشاره به گزارش ۲۲ مارس سال ۲۰۱۷ صندوق بین المللی پول افزود: بر اساس این گزارش؛ ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است البته شرایط موجود مورد قبول نیست و باید تلاش بیشتری صورت گیرد ولی توجه داشته باشیم که مشکلات در کشورهای دیگر نیز وجود دارد.

معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در شاخص های اقتصادی، امید به زندگی و آموزش که به عنوان شاخص توسعه انسانی در دنیا معروف است؛ بین کشورهای جهان از نظر رشد در این ۴۰سال بیشترین رشد توسعه انسانی را داشته درحالیکه در دوران رژیم گذشته، شاخص توسعه انسانی ۳۷۴ / ۰ بوده است.

وی افزود: در کنار تحمل دشواری ها و هزینه های فراوانی که در راه استقلال کشور داده ایم، دشمن می خواهد روحیه مردم را تضعیف و به آنان تلقین کند که عقب افتاده هستند تا از این راه، امید و انگیزه ملی را سلب کند درحالی که به گواه مراجع جهانی، ایران کشوری سرافراز و موفق است؛ هرچند برای رسیدن به قله های توسعه ، راه زیادی پیش رو دارد و باید فرزندان و جوانان این کشور آن را ادامه دهند.

نوبخت به حادثه تروریستی روز گذشته در اهواز نیز اشاره و خاطرنشان کرد: پس از ۳۸ سال که صدام معدوم با حمایت ارباب های خارجی با ۱۲ لشگر مکانیزه به کشورمان که به تازگی انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروزی رسانده بود، حمله کرد؛ چند جوانک فریب خورده در اهواز، مردم مظلوم ما را به خاک و خون کشیدند که اقدامی، محکوم است.

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس استان گیلان روز یکشنبه با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در هنرستان فنی و حرفه ای زینبیه و کار و دانش حجاب شهرستان رودسر نواخته شد.

امسال سال تحصیلی در استان با حضور ۳۷۵ هزار دانش آموز و ۲۸ هزار کادر فعال آموزشی و اداری آغاز شده است.

شهرستان رودسر در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *