سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

دانایان اخلاق مدار می توانند مسیر توسعه کشور را ترسیم کنند

انتشار: یکشنبه, ۱ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۷:۲۵:۳۸ |
کد خبر: 44018 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: همزمان با اول مهر زنگ بازگشایی مدارس با حضور فرماندار پیشوا در آموزشگاه نرجس نواخته شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – با حضور حسین عباسی فرماندار پیشوا، حجت الاسلام باقری امام جمعه، شیرزاد یعقوبی معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری، احمد ملایری بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان شهرستان پیشوا زنگ بازگشایی مدارس و همچنین زنگ مهر و سلامت در آموزشگاه نرجس به صدا درآمد.

 

عباسی در این مراسم با محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز در روز گذشته گفت: دشمنان کوردل نظام هیچ گاه  از دشمنی ها و توطه های خود علیه ملت ایران دست برنمی دارند ولی مردم و نیروهای خدوم نظام جمهوری اسلامی سیلی محکمی بر آنها خواهند زد.

 

فرماندار پیشوا با تبریک هفته دفاع مقدس و تبریک سال تحصیلی جدید اظهار کرد: کشور به شما دانش آموزان که آینده سازان این کشور هستید نیاز دارد و به وجود شما افتخار می کند.

 

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه دانش آموزان باید مسلح به سلاح علم و ایمان باشند،گفت: این دانایان هستند که می توانند آینده کشور را بسازند و شرط آینده سازی فاخر، اخلاق است یعنی دانایان بااخلاق می توانند مسیر توسعه کشور را ترسیم کنند.

 

وی در پایان متذکر شد: شما دانش آموزان در سال های آینده در سطح ملی و یا منطقه ای اداره امور مردم را به دست خواهید گرفت ولی برای این کار مهم باید متخلق به اخلاق الهی بوده اخلاق و حُسن سلوک را در در همه کارهای خود مدنظر قرار دهید تا ضمن اثربخشی اقدامات، مورد اعتماد مردم واقع شوید.

 

امام جمعه پیشوا نیز در این مراسم گفت: در مکاتب دینی و ادیان آسمانی مخصوصا در دین مقدس اسلام تاکید ویژه و ارزشمندی خاصی بر علم و علم آموزی شده است.

 

حجت الاسلام باقری با اشاره به بیانات امیرالمومنین(ع) در خصوص اینکه علم، قدرت و بزرگی به همراه می آورد، اظهار کرد: همان قدر که بر علم و سوادآموزی تاکید شده بر اخلاق و تربیت نیز سفارش فراوان گردیده و هردو بال پرواز انسان به سوی معبود هستند.

 

وی افزود: تمام مکر و شیطنت های دشمنان به دلیل علم و پیشرفت کشور ماست و نمی توانند این همه پیشرفت را ببینند و عصبانی نشوند.

 

امام جمعه پیشوا مدرسه را مبنایی برای دانشگاه دانست و در پایان متذکر شد: مدرسه زیربنا و مقدمه دانشگاه است و اگر شخصیت فرد در مدارس به خوبی ساخته شود در دانشگاه نیز توفیق حاصل خواهد شد در غیر اینصورت نمی توان توفیق را در دانشگاه ها جستجو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *