یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

۵۰۰ موکب ویژه اربعین حسینی برپا می شود

انتشار: جمعه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۱:۲۰ |
کد خبر: 43977 |
بازدید: 12 views |
بدون دیدگاه


گنبدکاووس – ابتکارآنلاین: مشاور امور رسانه ای سفیر ایران در عراق گفت: امسال افزون بر ۵۰۰ موکب ویژه اربعین حسینی برای پذیرایی و خدمات رسانی به زائران ایرانی در تمام محورهای ارتباطی عتبات عالیات در عراق برپا می شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – ذوالفقار امیرشاهی پنجشنبه شب در حاشیه همایش بزرگ عاشورا و اهل سنت در گنبدکاووس اظهار داشت: برنامه ریزی ها و اقدامات اجرایی خوبی توسط ستاد مرکزی اربعین جمهوری اسلامی و مقامات ارشد عراقی برای مراسم اربعین حسینی صورت گرفته است.

وی گفت: همه امکانات و زمینه ها برای حضور زائران ایرانی در اربعین حسینی انجام شده و پیش بینی می شود امسال بیش از سال قبل دراین مراسم عظیم انسانی و معنوی شرکت نمایند.

امیرشاهی اضافه کرد: براساس آمار رسمی سال گذشته ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار ایرانی در مراسم اربعین حسینی و برای زیارت عتبات عالیات وارد کشور عراق شدند.

وی،تصریح کرد: در سایه برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده ۲ کشور ایران و عراق، زائران اربعین می توانند در کمال آرامش روحی و معنوی همه اماکن مقدس را در عراق زیارت نمایند.

مشاور امور رسانه ای سفیر ایران در عراق همچنین از رایزنی مقامات ۲ کشور برای کاهش هزینه روادید (ویزا) اربعین خبر داد و گفت: مقامات عراق برای کاهش هزینه های این حوزه، قول مساعد داده اند.

امیرشاهی افزود: امسال هفت تا هشت ورودی به عراق برای زائران ایرانی اربعین پیش بینی شده که بیشتر از مرزهای جنوبی همچون چذابه، مهران و شلمچه خواهد بود، ضمن اینکه مسیرهای هوایی و دریایی عراق نیز آماده ورود زائران اربعین هستند.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *